• @Registrovani priznivci má oprávnění číst
  • @Celostatni forum má oprávnění číst
  • @Odbor - medialni má oprávnění upravovat
  • @Republikove predsednictvo má oprávnění mazat
  • Adam Skorepa má oprávnění mazat
  • Ivan Bartos má oprávnění mazat
  • @ALL má oprávnění číst

Tiskové zprávy

Soud rozhodl: OSA zatím výpalné Pirátům vracet nemusí

před soudní síní Praha, 27. 2. 2015 - Městský soud v Praze včera rozhodl, že Ochranný svaz autorský nemusí Pirátům vracet autorský poplatek za prázdná média. Soud žalobu zamítl pro její údajnou „šikanózní“ povahu a věcnou stránkou sporu se vůbec nezabýval. S tím se Piráti odmítají spokojit a hodlají ve sporu pokračovat u ústavního soudu. Piráti média dovezli a rozdali právnickým osobám spolu s kolekcí svobodné hudby. Poplatek OSA sice zaplatili, pak ale Svaz žalovali o jeho vrácení z důvodu neoprávněného obohacení.

Piráti zbrojí na krajské volby a další právní souboje s kolektivními správci

 Zasedání Republikového výboru Pirátské strany21. 2. 2015, Brno - Zasedání Republikového výboru Pirátské strany
Na zasedání Republikového výboru, které bylo jako vždy otevřené veřejnosti, započali Piráti přípravy na krajské volby. Důležitým tématem jednání byly také právní spory, převážně na poli boje proti nátlakovým praktikám kolektivních správců, v němž Piráti pomáhají šikanovaným živnostníkům. Předsednictvo předložilo výboru návrh navýšení ročního rozpočtu na právní pomoc pirátským zastupitelům na radnicích. Na zasedání vystoupil se svým příspěvkem o hazardu také Matěj Hollan - šéf hnutí Žít Brno, které ve spolupráci s Piráty dobylo brněnský magistrát. Tématem byla i problematika digitální agendy Evropské komise “New Generation Access“ – posílení rozšíření vysokorychlostního Internetu. V současném pojetí MPO by implementace v ČR pravděpodobně vedla k obnovení monopolního postavení O2, praktické likvidaci regionálních poskytovatelů a zhoršení situace koncových uživatelů.

Pozvánka na přednášky pirátské poslankyně z Islandu

Birgitta Jónsdóttir Do Prahy na pozvání Centra současného umění DOX zavítá Birgitta Jónsdóttir, pirátská poslankyně islandského Althingu (Parlamentu), spoluzakladatelka Islandské iniciativy moderních médií (dnes Mezinárodního institutu moderních médií - International Modern Media Institute), dlouholetá aktivistka a bývalá mluvčí portálu WikiLeaks. Česká pirátská strana vás srdečně zve na její přednášky, které se v rámci její návštěvy uskuteční.

© Piráti, 2015. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.