• @Registrovani priznivci má oprávnění číst
  • @Celostatni forum má oprávnění číst
  • @Odbor - medialni má oprávnění upravovat
  • @Republikove predsednictvo má oprávnění nahrávat
  • Vit Konecny má oprávnění mazat
  • Janek Wagner má oprávnění mazat
  • @ALL má oprávnění číst
  • @Odbor - technicky má oprávnění nahrávat
  • @Odbor - administrativni má oprávnění nahrávat

Tiskové zprávy

Veřejná výzva uživatelům a poskytovatelům služeb Internetu

Chyba v šifrovací knihovně OpenSSL, známá pod názvem Heartbleed bug, je natolik závažná, že ohrozila bezpečnost asi dvou třetin uživatelských účtů.

Tato chyba je sice jednou z nejhorších v historii moderního Internetu, tím však celý problém nekončí. Piráti upozorňují na vážné nebezpečí pro všechny uživatele a poskytovatele služeb Internetu vyplývající ze zprávy o zneužívání bezpečnostní chyby Heartbleed americkou špionážní agenturou The National Security Agency (NSA). Je tu i určité podezření, že tato vážná bezpečnostní chyba byla do šifrovací knihovny OpenSSL zanesena úmyslně, přestože její údajný autor mluví o „omylu“.

V prvním kole participativního rozpočtu Piráti vybrali osm projektů

Pirátská strana podporuje prvky přímé demokracie a společného rozhodování i ve své vnitrostranické struktuře. Jedním z příkladů této praxe je i participativní rozpočet, který Piráti zavedli, aby každý člen strany mohl přihlásit do rozpočtu určenému k participativnímu nakládání svůj projekt. Na konci března proběhlo první kolo, v následujícím týdnu proběhlo hlasování o jednotlivých projektech. Každý člen strany mohl přihlášeným projektům rozdělit až pět hlasů po 200 Kč.

Prohlášení předsedkyně Klíčového hnutí paní Táni Fischerové o kandidátkách do voleb do EU a do komunálních voleb 2014. Spojili jsme se s Piráty.

Klíčové hnutí nesestavuje vlastní kandidátku ani do voleb do EU, ani do komunálních voleb.

Proto jsme se spojili s Piráty a náš kandidát do EP Tomáš Tožička (člen Hnutí Zelení) kandiduje na kandidátce Pirátů na pátém místě. Je to náš blízký spolupracovník, člověk nesmírně erudovaný, mravní a naše pohledy na politiku i společnost jsou si velmi blízké. Ukazuje to i na fakt, že člověk nemusí vždy prosazovat lidi z vlastní strany, ale ty, o kterých se domnívá, že jsou na to které místo ti nejlepší. Je nám líto, že se ve vnitrostranické soutěži na kandidátku Pirátů nedostal náš další kandidát, člen Klíčového hnutí Ondřej Louka, ale musíme to prostě vzít na vědomí.

© Piráti, 2014. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.