• @Registrovani priznivci má oprávnění číst
  • @Celostatni forum má oprávnění číst
  • @Odbor - medialni má oprávnění upravovat
  • @Republikove predsednictvo má oprávnění nahrávat
  • Vit Konecny má oprávnění mazat
  • Adam Skorepa má oprávnění mazat
  • Radek Holodnak má oprávnění mazat
  • @ALL má oprávnění číst

Tiskové zprávy

Soud potvrdil oprávněnost stížnosti Pirátů a zneplatnil volby ve čtyřech okrscích

Volební místnost

21.11.2014, Brno Nejvyšší správní soud včera rozhodl o zneplatnění hlasování ve čtyřech volebních okrsíchv senátním obvodu č. 48 - Rychnov nad Kněžnou. Důvod? Žaloba Pirátů proti rozhodnutí starostů v Doudlebech nad Orlicí a Opočně. Ti pirátským zástupcům znemožnili zasednout v tamních volebních komisích a dohlížet na průběh hlasování. Učinili tak přesto, že je Piráti na protiprávnost takovéhoto postupu opakovaně upozorňovali. Právo všech kandidujících subjektů kontrolovat férovost průběhu demokratických voleb bylo totiž již v minulosti Nejvyšším správním soudem uznáno jako právní princip vyplývající přímo z ústavy.

Kalousek utajoval dluhy převedené pod ČKA nezákonně, na tahu je Andrej Babiš

Jakub Michálek, tiskovka 19/11/14 Praha, 19. 11. 2014, 10:00. Piráti dnes na tiskové konferenci představili další postup ve sporu s ministerstvem financí o seznam dlužníků České konsolidační agentury (ČKA). Piráti chtějí doplnit rozsudek Městského soudu v Praze, který rozhodl, že ministerstvo financí postupovalo nezákonně, o výslovný příkaz poskytnout informace. Dále apelují na současného ministra financí Andreje Babiše, aby nezákonně utajované informace konečně poskytl. V neposlední řadě potom navrhují, aby Miroslav Kalousek, který žádost o informace zamítl, uhradil škodu, kterou svým rozhodnutím způsobil.

Piráti v Olomouci vyhlásili 3. kolo participativního rozpočtování a diskutovali o podpoře zastupitelů

Republikový výbor, říjen 2014 V sobotu 25. 10. 2014 proběhlo v Olomouci zasedání Republikového výboru Pirátů. Sjelo se na něj přes 30 účastníků, z toho 14 členů Republikového výboru a také kompletní předsednictvo Pirátů a někteří vedoucí odborů. Na programu bylo převážně zhodnocení předchozího volebního úspěchu v komunálních volbách a možnosti podpory zvoleným zástupcům, jak v oblasti znalostní tak i právní, sdílení informací a zkušeností. Pro zkvalitnění práce zastupitelů, Piráti připraví metodiky realizace změn, například otevření veřejné správy. Uspořádají také PirateCon, jehož programem bude odborné vzdělávání zastupitelů a výměna zkušeností.

© Piráti, 2014. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.