Kandidátní listina do Evropského parlamentu

Marcel Kolaja

1. Marcel Kolaja

manažer v softwarové firmě
  • expert na technologie open source a bojovník za svobodný internet
  • spoluzaložil spolek Otevřená města
  • bývalý místopředseda České pirátské strany
Markéta Gregorová

2. Markéta Gregorová

Brněnská zastupitelka a předsedkyně Evropské pirátské strany
  • předsedá Evropské pirátské straně
  • pracovala jako marketingová a PR poradkyně
  • podporuje Erasmus+ a programy pro mladé
Mikuláš Peksa

3. Mikuláš Peksa

Poslanec a místopředseda Pirátů
  • místopředseda České pirátské strany
  • ve Sněmovně působí v zahraničním výboru a výboru pro evropské záležitosti
  • vystudoval biofyziku a pracoval jako výzkumník a programátor
Lukáš Blažej

4. Lukáš Blažej

Protikorupční aktivista a odborník na právo životního prostředí
  • získal Cenu za odvahu Nadačního fondu proti korupci za rozkrytí řady kauz města Ústí nad Labem
  • opakovaně zastupoval české environmentální neziskové organizace při jednání na evropské úrovni
  • založil spolek Ústecké šrouby, který podporuje ochranu přírody a krajiny
Jana Koláříková

5. Jana Koláříková

HR manažerka a specialistka na rozvojovou spolupráci
  • vedoucí personálního odboru Pirátů
  • věnovala se rozvojové vzdělávací práci v Malawi
  • má zkušenosti z neziskové organizace pracující s drogově závislými
Ondřej Kolek

6. Ondřej Kolek

technologický vývojář a chemik
Nina Špitálníková

7. Nina Špitálníková

koreanistka, autorka a členka výzkumného centra Peace Research Center Prague
Eva Tichá

8. Eva Tichá

ekonomka, protikorupční aktivistka, zastupitelka na Praze 6
Lukáš Lev Červinka

9. Lukáš Lev Červinka

ústavní právník a analytik Asociace pro mezinárodní otázky
Michal Gill

10. Michal Gill

Historik, překladatel a mediální poradce
Jiří Hoskovec

11. Jiří Hoskovec

Forenzní specialista se zaměřením na finanční zločin
David František Wagner

12. David František Wagner

Didaktik, poslanecký poradce, zakladatel kampaně Zachraňte internet
Michal Šalomoun

13. Michal Šalomoun

advokát se zaměřením na autorské právo
Magdalena Daňková

14. Magdalena Daňková

učitelka, zastupitelka města Plzeň
Matej Šandor

15. Matej Šandor

Právník a manažer
Linda Matušková

16. Linda Matušková

Podnikatelka a fotografka
Petr Jirman

17. Petr Jirman

Auditor Evropské komise
Dan Leština

18. Dan Leština

Výzkumník a doktorand v oboru tropické ekologie
František Kopřiva

19. František Kopřiva

Poslanec PSP ČR
Hynek Melichar

20. Hynek Melichar

Univerzitní pedagog mezinárodních vztahů a bezpečnosti
Jiří Jansa

21. Jiří Jansa

Pojistný matematik a analytik
Jan Lička

22. Jan Lička

Manažer logistiky průmyslové výroby
Michael Polák

23. Michael Polák

Provozovatel optických a bezdrátových sousedských sítí,
Ladislav Koubek

24. Ladislav Koubek

Expert OSN na rozvojovou a humanitární pomoc
Pavel Tauer

25. Pavel Tauer

Specialista na informační technologie
Šimon Barczi

26. Šimon Barczi

Poradce v oblasti inovací pro start-upy
Miloš Vlach

27. Miloš Vlach

Společník v softwarové firmě
Jiri Lehejcek

28. Jiri Lehejcek

Univerzitní pedagog dendrochronologie arktické tundry
Navrhni úpravu