Eva Horáková

Eva Horáková ( *1980) je místopředsedkyně zastupitelského klubu Pirátů v ZHMP, aktivní dobrovolník, člen zdravotního týmu, výboru poslankyně Olgy Richterové pro předkládání změn v oblasti zdravotnického programu Pirátské strany.

Pochází z východních Čech a od 18ti let žije v Praze, je šťastně vdaná. Vystudovala střední zdravotnickou školu obor všeobecná zdravotní sestra v Novém Bydžově, tuto práci vykonávala 2 roky po škole v Ústřední vojenské nemocnice v Praze na nejnáročnějším oddělení ARO-RES. Poté se rozhodla dále studovat, a to na 1. lékařské fakultě na Univerzitě Karlově v Praze. Tato studia se prodloužila nejen na bakalářské studium ošetřovatelství ale také na magisterské studium oboru učitelství zdravotnických předmětů pro střední školy. Během studia si odskočila v rámci programu Sokrates Erasmus do Německa na jeden semestr na polytechnické škole v Neubrandenburg.

Během vysokoškolských studií stále pracovala jako zdravotní sestra a to v nemocnici Milosrdných sester sv. Karla Boromejského. Učila také na Vyšší odborné zdravotnické škole v Kladně. Díky vědomostem a znalostem v oboru chtěla víc. Další meta byla farmaceutická firma. Bylo jich několik a všechny až na první originální farmaceutické firmy, podléhající AIFP, tedy zákonům a normám. V současné době je na pozici medicínského zástupce u Sanofi s.r.o. Je specialista v oblasti diabetologie. V roce 2018 byla zvolena do zastupitelstva hl. m. Prahy ze 7. místa kandidátky Pirátů. Uspěla rovněž i ve volbách do zastupitelstva městské části Prahy 5.

Angažuje se v aktivitách souvisejících se svojí dosavadní praxí a vzdělaním a to jsou zdravotnictví, sociální práce a dobrovolnictví. Před vlastní transplantací v roce 2011 chodila darovat krev. Při poslední návštěvě svatého otce Dalajlamy byla dobrovolník na jeho setkání a setkala se s ním i osobně.

Navrhni úpravu