Bc. František Navrkal

František Navrkal (* 15. září 1992, Děčín) je místopředseda místního sdružení Děčín strany. V letech 2017-2021 zvolen poslancem Parlamentu České republiky za Ústecký kraj.

V roce 2012 odmaturoval na Gymnáziu Děčín a pokračoval na FJFI ČVUT, kde studoval obor aplikace softwarového inženýrství. Od podzimu 2016 do března 2019 pracoval jako datový inženýr a IT analytik pro různé firmy. Nyní svoje zkušenosti a znalosti využívá v rámci odborných expertních týmů Pirátů.

Mezi Františkovy zájmy patří počítačové hry, jízda automobilem, informační technologie, politika a obecně poznávání světa. Mluví plynně anglicky.

Do strany vstoupil kvůli zájmu o liberalizaci Internetu, rozvoj osobních svobod, informovanost a vzdělanost občanů, vědu, napřímení demokracie a zvýšení efektivity státní správy České republiky.

Členem strany je od července 2012. Ve straně se zabývá hlavně předpisy, administrativou a politickým programem.

V roce 2019 se stal poslancem PSP ČR za Ústecký kraj, když jako náhradník nastoupil na uvolněné místo po Mikuláši Peksovi, který byl zvoleen europoslencem. V roce 2021 poslaneckou pozici ve volbách neobhájil.

Střednědobé cíle poslance

Úkoly poslance - Zodpovídá

Úkoly poslance - Přiřazeno

Navrhni úpravu