Ivan Mikoláš

Ivan Mikoláš (8. dubna 1965) je zastupitel hl. m. Prahy za Piráty. Je členem Pirátů na městské části Praha 10. Povoláním je technik a podnikatel. Od roku 1997 je ženatý, má dvě děti ve věku 16 a 20 let.

Narodil se v roce 1965 na pražských Vinohradech a od roku 1990 žije na Praze 10. V roce 1988 ukončil inženýrské studium na katedře kybernetiky ČVUT, několik let pracoval jako asistent projekce v ČKD-DIZ. Od roku 1990 se věnuje podníkání převážně v technických oborech, vývoji softwaru, obchodu a školení.

Vedle podnikání deset let učil automatizaci a základy počítačů a elektronické techniky na SPŠE v úžlabině. V té době také redigoval a podílel se na vydání několika odborných knih a dalších materiálů v oblasti vzdělávání v řídící technice a základech ekonomie. Od roku 2006 působí v prvním soukromém infocentru v ČR ve Starých Splavech u Máchova jezera. Je neplaceným předsedou obecně prospěšné společnosti Máchovo jezero. Po dobu zhruba deseti let působil v komisi pro cestovní ruch města Doksy a byl jeden z iniciátorů založení muzea časopisu Čtyřlístek v Doksech.

V roce 2009 se stal zakládajícím členem České pirátské strany. Později zakládal sdružení Pirátů v Liberci a právě na Praze 10. V roce 2014 kandidoval do pražského magistrátu, po rezignaci třech Pirátů, kteří byli zvoleni do Poslanecké sněmovny se stal jako náhradník zastupitelem. Kandiduje především proto, že v životě i politice vyznává aktivitu, otevřeost, svobodu vyjadřování a odpovídající velkorysost ve vztahu mezi lidmi a úřady.

Navrhni úpravu