Pirát veterán; členka Rady vlády pro koordinaci politiky v oblasti závislostí; vedoucí meziresortního týmu Návykové chování; zástupkyně vedoucího pracovní skupiny Duševní zdraví; členka Republikového výboru; předsedkyně Správní rady institutu π.

Jana Michailidu (* 18. října 1990) se narodila v Karviné do smíšené řecko-české rodiny. Bydlela až do svých 20 let v Petrovicích v Karviné, kde také 5 let navštěvovala základní školu. Poté přestoupila na osmileté gymnázium do Karviné. Po ukončení středního vzdělání se odstěhovala do Prahy, kde vystudovala magisterský obor Biotechnologie léčiv na Vysoké škole chemicko-technologické. Na stejné VŠ získala doktorský titul ve studijním programu Biochemie a biotechnologie.

Členkou Pirátské strany se stala v roce 2012 po absolvování několika demonstrací proti ACTA. Po vstupu setrvávala víceméně neaktivní, až na účast na schůzích KS Praha, po dobu jednoho roku. Poté odjela na tři týdny do Švédska pomáhat zahraničním Pirátům. Tamní zážitky byly natolik motivující, že se po návratu naplno pustila do aktivní práce pro stranu. Stejné nadšení jí vydrželo doteď.

Nejprve se začala aktivně podílet na přípravě programového bodu Psychotropní látky a v této skupině také zakotvila jako Zástupkyně garanta tohoto programového bodu. Na podzim 2013 kandidovala do předsednictva KS Praha, kam byla zvolena na pozici 2. místopředsedkyně. Avšak v prosinci byla nominována Jihočeským krajským sdružením do Republikového předsednictva, kam byla v lednu 2014 zvolena na pozici 3. místopředsedkyně, a tak musela PKS Praha s velkým žalem opustit. Po ukončení angažmá v Republikovém předsednictvu se nadále účastnila aktivit pracovní skupiny při programovém bodu Psychotropní látky.

V roce 2019 byla zvolena do Republikového výboru strany, kde působí jako vedoucí pracovní skupiny programové a rozpočtové.

V roce 2020, došlo k vývoji situace také v rámci její domovské pracovní skupiny Psychotropní látky; v důsledku těchto změn se Janka stala vedoucí meziresortního týmu Návykové chování. V roce 2022 se stala zástupkyní vedoucího pracovní skupiny Duševní zdraví, předsedkyní Správní rady institutu π a též členkou Rady vlády pro koordinaci politiky v oblasti závislostí.

V těchto funkcích působí dodnes.

Odebírej náš
newsletter

Fake news tam nenajdeš, ale dozvíš se, co chystáme doopravdy!