Lukáš Wagenknecht je od roku 2018 senátorem za obvod č.23 - Praha 8, 18 a okolí. V Senátu předsedá Komisi pro dohled nad veřejnými prostředky a je členem Hospodářského výboru. Na Vysoké škole ekonomické v Praze a na Univerzitě Pardubice přednáší předmět Interní audit.

Přes 15 let se profesně věnoval internímu auditu, podílel se například na odhalení zmanipulovaných miliard v operačním programu Severozápad nebo na auditu výstavby metra A.

Je držitelem Ceny za odvahu od Nadačního fondu proti korupci za své dlouhodobé nekompromisní postoje v roli auditora, když ukázal na nesrovnalosti v Dopravním podniku v Praze nebo na ministerstvu financí, kde krátce pracoval jako první náměstek ministra. Zde upozornil například na nesrovnalosti ve smlouvách uzavřených mezi společností ČEZ a Radmilou Kleslovou z hnutí ANO.

V Senátu prosazuje myšlenky dobrého vládnutí a legislativu zvyšující transparentnost, aktivně se věnuje energetice, dopravě a ochraně klimatu. Podporuje malé a střední podnikatele, v období Covidu inicioval úspěšnou ústavní žalobu proti vládnímu omezení maloobchodu, kterou podepsalo 63 senátorek a senátorů. V senátnímu obvodu nejčastěji řeší problémy dopravy, ochrany zeleně nebo developerské kauzy, aktivně také podporuje místní spolky a občanská sdružení.

Ve svém volném čase rád chodí do posilovny a v zimě lyžuje.

Odebírej náš
newsletter

Fake news tam nenajdeš, ale dozvíš se, co chystáme doopravdy!