• @Registrovani priznivci má oprávnění nahrávat
  • @Celostatni forum má oprávnění nahrávat
  • virtual_user má oprávnění vytvářet
  • @ALL má oprávnění číst

Bc. Michal Gill

ASCII

Michal Gill (* 30. dubna 1987) je narozen a žije v Karviné. Momentálně má přerušené navazující magisterské studium učitelství (kombinace geografie-historie) na Ostravské univerzitě a pracuje jako specialista pro zahraniční (především arabskou) klientelu v karvinských Lázních Darkov. Je členem Pirátské strany, konkrétně místopředsedou místního sdružení Karvinsko a krajského sdružení Moravskoslezsko, od června 2014 je i členem Republikového výboru strany a od března 2015 do července 2016 byl také garantem programového bodu Rovnoprávnost.

Vystudoval Střední průmyslovou školu stavební v Havířově v oboru Pozemní stavitelství a dále Historii na Filozofické Fakultě Ostravské univerzity, kde získal bakalářský titul.

Vedle práce působí také jako řídící soutěží žen Moravskoslezského krajského volejbalového svazu, rozhodčí Českého volejbalového svazu a také jako statistik juniorské extraligy a první ligy mužů v ŠSK Beskydy a mezinárodních soutěžích (dříve i v SKV Havířov, VK Ostrava nebo juniorské reprezentaci ČR); několik let také působil jako trenér mládeže ve VK Ostrava.

Po jazykové stránce dobře ovládá angličtinu, němčinu a polštinu a „špatně“ i několik dalších jazyků, např. italštinu či francouzštinu. Amatérsky se zabývá i tvorbou webových stránek a psaním článků, většinou ze sportovního prostředí.

V minulosti působil v soukromé sféře, především jako administrativní pracovník v několika zahraničních firmách, například v karvinské pobočce švédské Mölnlycke Health Care Klinipro, s. r. o. nebo naposledy jako asistent manažera v korejské Sungwoo Hitech s. r. o. v Ostravě.

Politicky se zatím s prokazatelnými výsledky angažuje především na lokální úrovni při prosazování pirátských myšlenek na jednáních zastupitelstva města Karviná (zveřejňování informací o projednávaných bodech, po roce revokované přeložení jednání zastupitelstva na přijatelnou hodinu), alespoň natolik, nakolik je to řadovým občanům umožněno, což bohužel není dost. Do tohoto tělesa byl proto na podzim 2014 kandidátem za Piráty, ti zde ale bohužel získali pouze těsně nedostačujících 4,8% hlasů. Momentálně je zmocněncem přípravného výboru petice o návrhu referenda o zákazu videoloterijních terminálů v Karviné, protože zastává názor, že jde jen a pouze o další formu byznysu s chudobou, v tomto případě navíc s velmi aktivním přispěním stávajících radních.

Mezi jeho koníčky patří kultura, aktivní (volejbal, badminton, plavání) i pasivní sport, cestování, fotografování, kytara.

Profil na LinkedIn: https://www.linkedin.com/pub/michal-gill/9b/975/a4b

E-mail: michal.gill@pirati.cz

Datová schránka: 5b23hye

© Piráti, 2017. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.