• @Registrovani priznivci má oprávnění nahrávat
  • @Celostatni forum má oprávnění nahrávat
  • virtual_user má oprávnění vytvářet
  • @ALL má oprávnění číst

PhDr. Olga Richterová

ASCII

Olga Richterová (* 21. ledna 1985) v Pirátské straně působí jako předsedkyně místního sdružení Praha 10. Olga pochází z Choltic a od roku 2002 žije v Praze. Je zastupitelkou na Praze 10 za koalici Vlasta.

Vystudovala překladatelství a tlumočnictví na Karlově univerzitě v Praze, kde získala titul PhDr. V průběhu studia pobývala v Německu a Anglii, během něj též tlumočila (např. pro festival Jeden svět).

Poté navázala doktorským studiem korpusové lingvistiky na FF UK, kde začala i pracovat. V současnosti je na mateřské dovolené.

Angažuje se v otevírání radnice Prahy 10, vydala sbírku básní a občas je veřejně čte, kompostuje. Ligou lidských práv byla nominována mezi 101 hrdinů.

Piráty Olga řadu let sledovala (blog, rubrika Piráti), nejprve ale spolu s dalšími vybudovala watchdogové sdružení Zaostřeno na Desítku, které bylo v r. 2014 mezi nominovanými na cenu Gratias Tibi.

Z pozice watchdogu se r. 2014 rozhodla přejít do politiky a vybudovat silné místní pirátské sdružení. Proč? Objevila se totiž Koalice Vlasta, v níž je velká část jejích přátel z desítkového občanského sektoru a v níž je Pirátům otevřeno.

Olžiny texty na Pirátských listech: Rozhovor s berlínským poslancem, na blogu rozhovor s Honzou obžalovaným za sdílení dat, z nejnovějších chvála ombudsmanky, a hlavně upozornění na klamavou reklamu SZ a ČSSD před volbami 2014.

Velkou kauzou, které se věnuje jako zastupitelka na Desítce, je plánovaný outsourcing ICT za cca 150 milionů Kč. V březnu 2015 se podařilo věc stopnout, nyní není jasné, co přijde dál.

Olga se dále věnuje tématu očkování ( a svobodě volby) a je členkou Českobratrské církve evangelické.

© Piráti, 2017. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.