• @Registrovani priznivci má oprávnění nahrávat
  • @Celostatni forum má oprávnění nahrávat
  • virtual_user má oprávnění vytvářet
  • @ALL má oprávnění číst
Umístění: Hlavní stránka » Lidé » Otakar Petr

Otakar Petr

otakar_petr.jpg

Otakar Petr (*13. Ledna 1983 v Hradci Králové), má tu čest zastávat v současné době funkci místopředsedy Královéhradeckého krajského sdružení, do kterého se rozhodl vstoupit po krajských volbách v r. 2012. V Hradci prožil dětství i školní docházku na Masarykově základní škole a Obchodní akademii. Nejdříve viděl svoji budoucnost v rodinném podnikání a zázemí. V roce 2004 se však po četbě pohádky O hloupém Honzovi a vstupu republiky do EU rozhodl na vlastní pěst okusit výhody nového členství za hranicemi vlasti. Po návratu nabyl přesvědčení, že je sice všude dobře ale doma nejlépe a pouze kritika systému nad sklenicemi zlatavého moku problémy nevyřeší.

Pirátské hnutí nevnímá jako hlouček anarchisticky smýšlejících existencí ale jako zářný příklad transparentnosti a průkopníků otevřené společnosti. Domnívá se, že v jeho rodném kraji a městě, často přezdívaném „Salónu republiky“, existuje řada inspirativních a schopných lidí, jejichž hlas a činy, mohou být více slyšet a dodat tak našemu městu i kraji nový třpyt a náboj a k tomu můžeme přispět každý z nás..

Mezi své záliby řadí kromě sportovního vyžití a zahradničení zkoumání historického vývoje společnosti, otázky češství a evropanství a anabázi mezilidských vztahů (za současného vlivu tržní ekonomiky, IT a globalizace).

Komentáře

Alena
14.03.2013 23:18
Odpovědět

Vážený pane Otakare,

je sice hezké, že se chcete scházet s krajany, ale neřekl jste, čeho by se ta setkání měla týkat. Zda se zajímáte pouze o jejich zkušenosti z jiných zemí nebo zda bude probíhat diskuze na nějaké konkrétnější téma. Jaký je vlastně Váš cíl ve funkci místopředsedy pirátské strany? A jaký je Váš cíl jako člena?

Otakar Petr
15.07.2014 12:05
Odpovědět

Vážená paní/slečno Aleno,

omlouvám se za pozdní odpověď.

Většinou se to týká hledání společných témat na te místní urovni.. Např. nedostatek pracovních přiležitostí nejen pro absolventy (ubytek tradičních průmyslových odvětví), uzemní plán a stavby obchodních center, doprava (D11, obchvat na Brno), problematika zvěřejňování smluv na internetu, na kterou Piráti soustavně upozorňují atd.

Mezi mé cíle patří, mimo jiné, interpretovat skutečné cíle našeho hnutí veřejnosti, více zapojovat spoluobčany do veřejného dění a rozhodování, zasazovat se o zprůhlednění věcí veřejných (každý občan má právo na informace od institucí placených z peněz daňových poplatníků) a více spojovat seniory a mladší generaci a to nejen prostřednictvím internetu (mladší generace by mohla více naslouchat zkušenostem x starší se více vzdělávat v základní práci s IT) apod.

Děkuji za dotaz a budu rád za připadné další.

Zadejte komentář. Na stránce Formatting Syntax se můžete dozvědět více o wiki syntaxi, kterou můžete použít pro formátování komentáře. V případě, že si nejste formátováním jisti, použijte před odesláním volbu Náhled. Máte-li profil na gravatar.com, bude komentář bude obsahovat Vaši ikonu.Pokud nedokážete přečíst písmena na obrázku, stáhněte si tento .wav soubor, kde je text přečtený.
© Piráti, 2017. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.