Tomáš Vymazal je informatik, zahrádkář a nadšenec do robotiky. Členem Pirátské strany je od roku 2010. Od září 2016 byl členem Komise informatiky a otevřenosti radnice Rady města Brna, kde se zaměřoval na odstraňování závislosti na jednom dodavateli a prosazení používání svobodného software. V říjnu 2016 kandidoval na třetím místě koaliční kandidátky do krajského zastupitelstva jihomoravského kraje, avšak díky volebnímu výsledku 5.11 % na mandát těsně nedosáhl. Od října 2017 do října 2021 byl poslancem Poslanecké sněmovny PČR. Do té doby působil především v Brně, kde se narodil, studoval a byl čtyři roky zaměstnán v softwarové společnosti zabývající se telekomunikacemi.

Už od vstupu k Pirátům je Tomášovou prioritou legislativa upravující nakládání s konopím a hledání vhodného způsobu nápravy současného nepříznivého stavu, kdy stát bez racionálního důvodu konopí staví mimo zákon a jeho uživatele kriminalizuje. Od počátku působení ve funkci poslance se věnoval práci na věcném zámeru zákona o regulované legalizaci samopěstování psychoaktivního konopí pro osobní potřebu a též dostupnosti léčebného konopí v českých lékárnách.

V rámci poslaneckého mandátu byl členem Výboru pro bezpečnost, Petičního výboru, Podvýboru pro vězeňství, Podvýboru pro lékovou politiku, racionální využití farmakoterapie a přístrojové techniky, Podvýboru pro ochranu práv osob omezených na svobodě, Stálé komise pro kontrolu činnosti Generální inspekce bezpečnostních sborů a předsedá Stálé komisi pro kontrolu použití odposlechu a záznamu telekomunikačního provozu, použití sledování osob a věcí a rušení provozu elektronických komunikací.

Odebírej náš
newsletter

Fake news tam nenajdeš, ale dozvíš se, co chystáme doopravdy!