• @ALL má oprávnění číst
  • @Celostatni forum má oprávnění nahrávat
  • @Registrovani priznivci má oprávnění nahrávat

Krajské sdružení Olomoucký kraj

Příští setkání s Piráty:

Ve čtvrtek 26.1.2017 od 18:00 se koná v Prostějově, v Country baru U Pulca, místní schůze prostějovských Pirátů. Pokud se chcete dozvědět více o tom co děláme, nebo nám říci svůj názor, neváhejte dorazit. Těšíme se na vás.

V sobotu 28.1.2017 proběhne v restauraci Renomé, Uhelná 21, Olomouc zasedání Republikového výboru Pirátů. Jednání je otevřeno všem.

V pondělí 1.2.2017 od 19:00 se koná v Olomouci, U dvou strašidel, Komenského 7, místní schůze olomouckých Pirátů. Před tím bude probíhat jednání se Stranou zelených o spolupráci na komunální úrovni. Neváhejte dorazit pokecat. Těšíme se na vás. facebooková událost

Prostějovští Piráti podporují přiměřenou úpravu prostoru bývalého židovského hřbitova a vyzývají k pokračování jednání

V posledních dnech eskalovala díky petici občanů (https://www.studentskapv.cz) mediální bouře kolem úpravy prostoru bývalého židovského hřbitova na Studentské ulici. Z obou stran znějí dle našeho názoru poněkud přehnaná tvrzení, která rozhodně nepřispívají k oboustranně akceptovatelnému řešení této jistě ne zcela jednoduché situace.
Prostějovští Piráti nesouhlasí s peticí, která zbytečně vyvolala tuto napjatou situaci a přinejmenším předkládala svým signatářům neúplné informace. Na druhé straně je třeba chápat, že v dnešní době není možné na daném místě obnovit hřbitov v nějakém širším měřítku. Máme za to, že o nic takového židovské nadaci Kolel Damesek Eliezer ani nešlo, nicméně i na jejich straně došlo ke značnému podcenění situace, nedostatečné informovanosti občanů města o svých představách a neférovému obviňování z antisemitismu. Aktivita několika extremistů nedělá z Prostějovanů antisemity.
Jsme přesvědčeni, že nalézt adekvátní řešení této nešťastné situace lze, a předpokládáme, že vedení města jedná se zástupci nadace a směřuje k co nejcitlivějšímu řešení. Proto nás tedy překvapila rada města, která údajně doporučila petici vyhovět a pokud bude toto předloženo ke schválení zastupitelstvu, budeme hlasovat proti.
Prostějov nemá mnoho památek a proto si myslíme, že vhodně vyřešené pietní místo, které by zdůraznilo význam této lokality a zároveň respektovalo současnost, by se mohlo stát jedním z míst, kterým by se mohl Prostějov prezentovat v turistických průvodcích. Bohužel nedobrý vztah k historii současné vedení města koneckonců ukázalo celkem nedávno zbouráním historických jezdeckých kasáren. Snad zvítězí zdravý rozum a časem se budeme divit, co za bouři ve sklenici vody tato zbytečná kauza způsobila.

Vyzýváme tímto obě strany, vedení města i židovskou obec, aby pokračovaly v jednání o oboustranně akceptovatelné úpravě prostoru a zdrželi se neadekvátních výroků na adresu druhé strany.

Pro zájemce přikládáme několik odkazů k tématu:

Projekt rehabilitace starého židovského hřbitova v Prostějově: http://prostejov.zidovskyhrbitov.cz
Židům nic. Spor o hřbitov vyvolal v Prostějově antisemitské nálady: http://1url.cz/ytG0C
Věci, které jsme o sousedech vědět nechtěli: http://1url.cz/ltG0Z
Aktualizované informace k vizualizaci hřbitova: http://1url.cz/ptG0I
Masivní antisemitská kampaň?: http://1url.cz/JtGOW
Podpora rehabilitace starého židovského hřbitova v Prostějově - petice: http://1url.cz/jtGXY

Strana zelených a Piráti mají nový zastupitelský klub

Tisková zpráva 12. 12. 2016

Strana zelených, Piráti a nezávislí kandidáti, jež byli sdruženi ve volební straně Občané pro Olomouc, se dohodli na vzniku nového klubu. Po dvou letech tak v olomouckém zastupitelstvu přibude samostatný klub s názvem: Zelení a Piráti („SZ/Pir“).

Nový klub bude reprezentovat Stranu zelených a Českou pirátskou stranu, osobně je bude zastupovat Richard Kořínek (SZ), který v létě v olomouckém zastupitelstvu vystřídal Pavla Bednaříka (SZ). Případným náhradníkem klubu je Vojtěch Pikal (Piráti).

Pirátská Tvrz přeje pohodové Vánoce

6. 12. 2016

Členové a příznivci místního sdružení Pirátská Tvrz přejí všem bez rozdílu pohodové prožití vánočních svátků. A nový rok 2017 přejeme minimálně tak úspěšný, jaký byl ten stávající.

Pirátská Tvrz byla po celou dobu aktivní. Vzpomeňme např. festivaly svobodné hudby vyOsení a Kytary in Majetín, organizaci veřejného sledování Saturnu na hvězdárně v Brodku, dobrovolnickou opravu lavičky v areálu sokolovny, účast na fotbalovém turnaji politických frakcí nebo na místním kácení máje v roli Bob Marley and the Wailers.

Krom těchto aktivit samozřejmě řešíme veřejné dění v obci i kraji a někteří z nás kandidovali i do krajských voleb na kandidátce koalice Piráti + Změna + ProRegion → Kraj nové generace. V této souvislosti chceme poděkovat voličům v Majetíně, kde jsme získali skvělých 16% hlasů, a také v ostatních obcích (Brodek 12%, Citov 13%, Kokory 8% atd.). Je to pro nás oceněním našich dosavadních snah a vzpruhou do dalších aktivit. A že jsme si toho na rok 2017 naplánovali docela dost.

Na schůzi 4. 12. jsme přijali nové členy a také jsme probrali, jak bychom v budoucnu mohli zapojit více mladých lidí a přispět ke zlepšení veřejného života v našich obcích. Pochopitelně uvítáme další podněty, nápady a jakoukoliv pomoc. Neváhejte nás kontaktovat. Najdete nás na tvrz.pirati.cz nebo na facebook.com/PiratskaTvrz

Brodek u Přerova INDECT Jeseník KSOLK Kokory MS Olomouc MS Pirátská Tvrz MS Pirátská tvrz MS Prostějov MS Přerov Majetín Martin Šmída Michaela Skokanová Miloš Zmeškal OSA Občané pro Olomouc Olomouc Olomoucký kraj PRO-REGION Petr Kapounek Piráti Prostějov Přerov Svobodná kultura Tovačov VyOsení Změna Změna pro Prostějov demonstrace dělba moci festival kampaň komunální volby krajské fórum krajské předsednictvo krajské volby místní předsednictvo místní sdružení odbory parlamentní volby petice pozvánka předsednictvo přímá demokracie stanoviska volby založení zasedání úklid Šumperk

Další zprávy

© Piráti, 2017. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.