• Tobias Esner má oprávnění mazat
  • @ALL má oprávnění číst
  • @Celostatni forum má oprávnění nahrávat
  • @Registrovani priznivci má oprávnění nahrávat

Stanovisko KS Vysočina ke kauzám vznikající koalice

Krajské sdružení Pirátů na Vysočině se znepokojením sleduje nástup nové krajské koalice, její kauzy a motivy, které ke vzniku koalice vedly. To, jak se vznikající koalice a některé její klíčové osobnosti chovají, je v přímém rozporu s politikou České pirátské strany. Mezi základní priority Pirátů pro krajskou politiku patří mimo jiné i důraz na osobní a morální integritu volených zástupců a na transparentní efektivní a smysluplné rozdělování placených funkcí na krajské úrovni. S velkými obavami pozorujeme jak kauzu nově zvoleného náměstka pro majetek a finance Josefa Pavlíka z hnutí ANO, tak i v kontextu Vysočiny bezprecedentní navýšení počtu placených náměstků hejtmana.

Piráti přijedou na Vysočinu také hledat nové členy

V sobotu 3.10. se v Jihlavě sejde druhý nejvyšší celostátní orgán České Pirátské strany. Bude zde zasedání Republikového výboru. Na programu je strategie ke krajským volbám, dále se bude rokovat o možném zrušení zákazu hotovosti pro veškeré platební operace Pirátské strany. Naplánovaná je i diskuse k programovému bodu Zemědělství, což je pro Vysočinu důležité téma.

Stávající vedení Telče se rozhodlo zakonzervovat staré pořádky

Tisková zpráva sdružení Společně pro Telč – Piráti a Zelení

Telč se zařadila mezi další města, kde subjekty, které nově uspěly v letošních komunálních volbách, nepustili ani do rady města. Vzhledem k volebnímu výsledku je to překvapení, protože koaliční uskupení „Společně pro Telč – Piráti a Zelení“ získalo 12,05% hlasů a tím třetí místo ve volbách, hned po SNK-ED a KDU-ČSL a přesto se do rady města jejich zástupce nedostal.

© Piráti, 2016. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.