Kandidátka Liberecký kraj

Ing. Ondřej Kolek Ph. D. (38), chemik – vývoj protikorozní ochrany.

1. Ing. Ondřej Kolek Ph. D. (38), chemik – vývoj protikorozní ochrany.

Vystudoval Gymnázium U Balvanu v Jablonci nad Nisou a Vysokou školu chemicko-technologickou v Praze. Má více než desetiletou praxi z průmyslového i akademického výzkumu, kde pracoval jako specialista a manažer projektů. Působil ve společnostech Crytur (vývoj a výroba monokrystalů), Elmarco (výzkum v oblasti elektrostatického zvlákňování nanovláken), CxI při TUL (nanovlákna, tenké vrstvy na bázi sol-gel), velmi krátce v Membrain (ionexové membrány), odkud rychle přešel do současné pozice ve firme Atotech, kde vyvíjí nová řešení v oblasti protikorozní ochrany.
Daniela Weissová (56), OSVČ, dramaturg Kulturního centra Turnov, zdravotní klaun

2. Daniela Weissová (56), OSVČ, dramaturg Kulturního centra Turnov, zdravotní klaun

Vystudovala pedagogiku, později pracovala jako knihovnice. Pracovala jako tisková mluvčí Městského úřadu v Turnově, poté po nějakou dobu podnikala. V současné době pracuje jako zdravotní klaun a jako herečka alternativního divadla Čmukaři. Je členkou poradního orgánu Ministerstva kultury ČR – odborné rady pro loutkářství ARTAMA, lektorkou a porotkyní. Členkou Pirátské strany je od roku 2013.
Ing. Tomáš Martínek (31), univerzitní lektor, podnikatel v online marketingu a fakultní systémový integrátor, majitel WebCesky.cz, zastupitel města Česká Lípa za Piráty

3. Ing. Tomáš Martínek (31), univerzitní lektor, podnikatel v online marketingu a fakultní systémový integrátor, majitel WebCesky.cz, zastupitel města Česká Lípa za Piráty

Vystudoval ekonomickou fakultu České zemědělské univerzity v Praze, kde získal titul inženýr. V současné době působí i nadále na této škole jako doktorand oboru Informační management (Ph.D.) Zabývá se také implementací informačních systémů jako fakultní systémový integrátor na Provozně ekonomické fakultě ČZU v Praze. Prošel několika firmami, kde se věnoval převážně reklamě a marketingu. V současné době je podnikatelem v oboru internetového marketingu, konkrétně vlastní agenturu WebCesky.cz. Angažuje se v aktivitách souvisejících s transparentností ve veřejné správě a ekonomií, převážně problematikou nezaměstnanosti, e-governmentu, otevřených měst. Podporuje projekty Otevřená města či OpenData. Věnuje se také výchově dětí v rámci ozdravných pobytů a skautingu.
Bc. Petr Vyhnal (35), IT specialista v oblasti bezpečnosti ITC, CISSP

4. Bc. Petr Vyhnal (35), IT specialista v oblasti bezpečnosti ITC, CISSP

Vystudoval gymnázium v Jablonci nad Nisou na něž později navázal studiem vyšší odborné školy v Liberci, obor Počítačové systémy. V roce 2012 pak úspěšně dokončil bakalářské studium oboru Informační systémy na BIVŠ. Během studií začal pracovat v oblasti IT, zprvu jako servisní technik PC, ale časem se začal orientovat na počítačové sítě a jejich zabezpečení. V současnosti je zaměstnán jako specialista bezpečnosti IT a integrace v mezinárodní společnosti. Je držitelem několika profesních certifikací jako CISSP, CEH, CCNP nebo CCDP.
Ing. Vladimír Opatrný (71), podnikatel

5. Ing. Vladimír Opatrný (71), podnikatel

Původem je z Nýřan v Plzeňském kraji, vystudoval střední ekonomickou školu v Plzni a Vysokou školu ekonomickou v Praze, odbor politické ekonomie. Pracoval ve společnosti Elitex v Jablonci nad Nisou v útvaru podnikové kontroly a v kontrolním týmu. Později byl tajemníkem společnosti. V letech 1988 až 1991 byl ekonomickým náměstkem a ředitelem státního podniku Javoz Jablonec/N. Je spoluzakladatelem a byl prvním předsedou Československé futurologické společnosti. Je spoluprovozovatelem Vladimírova knihkupectví Serius Jablonec/N. Věnuje se také přednáškové a publikační činnosti.
PhDr. Petr Balek (62), vysokoškolský pedagog, zastupitel obce Mimoň za Piráty.

6. PhDr. Petr Balek (62), vysokoškolský pedagog, zastupitel obce Mimoň za Piráty.

Vystudoval sociologii a ekonomii na FF UK v Praze. Byl členem týmů realizujících sociologické výzkumy. Od r. 1993 působí na FSE UJEP Ústí n. L. jako vysokoškolský pedagog. V odborné činnosti se zaměřuje na problematiku sociální politiky a metodologii sociálních výzkumů. Podílel se na výzkumných projektech zaměřených na výzkum sociálního potenciálu regionů a integraci cizinců. Je členem zastupitelstva v Mimoni, kam byl zvolen za Piráty. Je ženatý, má čtyři děti. Rád cestuje, z volnočasových aktivit preferuje lyžování, horské kolo. Oblíbenou činností je četba.
Marek Förster (41), IT specialista – internetové a databázové aplikace

7. Marek Förster (41), IT specialista – internetové a databázové aplikace

Profesionálně se orientuje na vývoj internetových a databázových aplikací, v poslední době pro dotyková zařízení. Amatérsky se věnuje sjezdovému lyžování a cyklistice. Ve volném čase koumá nové technologie, fotografuje, poslouchá a skládá elektronickou hudbu, pilotuje dron.
Bc. Kateřina Jínová (34), sklářka, brusička a výtvarnice, dobrovolnice v místní kultuře

8. Bc. Kateřina Jínová (34), sklářka, brusička a výtvarnice, dobrovolnice v místní kultuře

Vystudovala VOŠMO a OA v Jablonci nad Nisou (zaměření cestovní ruch), SUPŠ sklářskou v Železném Brodě (zaměření výtvarné zpracování skla) a TU v Liberci (bakalářské studium návrhářství skla a šperku). Do roku 2010 se profesně zabývala hlavně počítačovou grafikou a výtvarnou činností, převážně na volné noze. Od roku 2010 je ve sklářské výrobě jako brusička (sklářská huť M. Štefánek). V současné době vede ateliér broušeného skla – Ateliér Vrátnice v Semilech. Broušení skla i sklo jako takové je tedy její prací i koníčkem.
Filip Kavan (35), IT specialista – helpdesk

9. Filip Kavan (35), IT specialista – helpdesk

Po absolvování střední školy Právní akademie pracoval na Okresním a Krajském soudě postupně jako zapisovatel, vedoucí kanceláře a správce databáze IS, tudíž má mnoho zkušeností s fungováním státního aparátu. V současnosti pracuje jako IT specialista v renomované projektantské firmě. Ve volných chvílích se věnuje svým synům, IT, bezpečnosti v IT, fotografování a chovu psů.
Jan Tempel (23), IT specialista

10. Jan Tempel (23), IT specialista

Vystudoval Integrovanou střední školu v Nové Pace, v oboru Mechanik Elektrotechnik. V průběhu studia se specializoval na výpočetní techniku. Od roku 2014 pracuje v IT, nejprve ve firmě ISTT (servisní technik), posléze v BusLine, jakožto specialista helpdesk. Mezi jeho největší záliby patří hudba, historie, technika (primárně IT), politika a jazyky.
Bc. Jan Balaš (22), student oboru Mezinárodní teritoriální studia na UK

11. Bc. Jan Balaš (22), student oboru Mezinárodní teritoriální studia na UK

Dokončil bakalářské studium v oboru Mezinárodní teritoriální studia na Karlově univerzitě. Do strany 5 % pro vzdělávání se přidal po výstupu předsedy pana doktora Kryštofa Kozáka v televizi, kde jej oslovila jeho myšlenka, která spočívá v důrazu na vzdělávání mladých lidí a obecně zvyšování úrovně českého školství. Domnívá se, že vzdělávání mladých lidí je jedna z možností, jak od základu změnit současnou situaci v České republice a učinit je konkurenceschopnějšími na mezinárodním pracovním trhu. Baví ho cestování, sport a posilování.
Ing. arch. Ondřej Novosad (33), architekt, urbanista, designér

12. Ing. arch. Ondřej Novosad (33), architekt, urbanista, designér

Vystudoval Slovanské gymnázium v Olomouci a obor architektura-urbanismus na fakultě architektury VUT v Brně, kde získal titul Ing. arch. V průběhu studia obdržel cenu děkana za bakalářskou práci a absolvoval roční praxi v Pařížském ateliéru Faichtinger architectes kde pracoval na mezinárodních soutěžích a velkých projektech. Pracovat na volné noze začal už za studií, je zakládající člen uskupení ARCHIDEE. Spolupracuje s ateliérem NEW HOW na mezinárodních soutěžích. V současnosti má široké portfolio projektů od urbanismus až po design interiérů. Angažuje se v aktivitách souvisejících s architekturou, strategií a rozvojem. Jeho zájmy jsou rodina, práce a cestování za architekturou.
Mgr. Matěj Šonka (30), Státní fond kinematografie – referent projektů a propagace

13. Mgr. Matěj Šonka (30), Státní fond kinematografie – referent projektů a propagace

Vystudoval magisterský obor Teorie a dějiny filmu a audiovizuální kultury na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity. Po ukončení studia žil rok půl v Portugalsku, kde v jednom lisabonském obchodu tiskl a prodával trička s designovými potisky. Po jednosemestrálním Erasmus pobytu v Antverpách to byla jeho druhá zkušenost s životem v zahraničí. V současnosti pracuje v Domu zahraniční spolupráce jako odborný referent programu Erasmus+ v sektoru vysokoškolského vzdělávání. Podílí se na videotvorbě Pirátů. Mezi jeho zájmy patří filmy, muzika a sport (nebo spíš potřeba občasného pohybu).
Mgr. Magdalena Mejzrová (53), tlumočnice, překladatelka

14. Mgr. Magdalena Mejzrová (53), tlumočnice, překladatelka

Vystudovala filologickou fakultu UK v Praze. Pracovala v MON ČTK, v nakladatelství Orbis. Předsedala oddílu sportovní gymnastiky Sparta Praha, kde se stala trenérkou I.třídy. Od roku 1990 pracuje jako tlumočnice a překladatelka na volné noze. Zajímají ji oblasti vzdělávání a sportu. Má ráda literaturu, hraje na klavír a na nervy :o)
Jiří Ibl (34), designér, Jizerská koruna, Malá pokladna, Tatrhy

15. Jiří Ibl (34), designér, Jizerská koruna, Malá pokladna, Tatrhy

Jiří Ibl žije v Jablonci nad Nisou, je narozen v roce 1983. Má snahu zjednodušit život lidem, pro což přišel s mobilní aplikací Malá pokladna, která minimalizuje náklady spojené s EET.
Mgr. Jaroslav Šída (38), správce pivovaru Volt, majitel LaKavárny

16. Mgr. Jaroslav Šída (38), správce pivovaru Volt, majitel LaKavárny

Mgr. Jaroslav Šída se narodil v roce 1979 a žije v Jablonci nad Nisou. Je majitelem LaKavárny v Jablonci nad Nisou, kde spravuje pivovar Volt. Má rád francouzské sýry a víno, což doplňuje znalostí fracouzštiny.
Samuel Machat (21), student v oboru mechatronika

17. Samuel Machat (21), student v oboru mechatronika

Vystudoval gymnázium U Balvanu v Jablonci nad Nisou. V současnosti studuje IT na Technické univerzitě v Liberci. Propaguje užívání svobodného software a sdílení vzdělávacích prostředků. Jeho zájmy jsou matematika s fyzikou, cizí jazyky a vaření.

Ostatní kraje:

Navrhni úpravu