Kandidátka kraj Vysočina

Bc. Jan Pošvář (32), programátor, malíř, natěrač

1. Bc. Jan Pošvář (32), programátor, malíř, natěrač

Studoval Aplikovanou informatiku na Vysoké škole polytechnické Jihlava, kde získal titul Bc. Ještě během studií si našel práci jako programátor ve společnosti T-Soft, kde se podílí na vývoji informačních systémů. Během svého života se učil i řemeslu svého otce a od června 2013 získal řemeslnou živnost – malířské a natěračské práce.
JUDr. MgA. Michal Šalomoun, PhD. (42), advokát

2. JUDr. MgA. Michal Šalomoun, PhD. (42), advokát

Studoval činoherní režii a rozhlasovou a televizní dramaturgii a scénáristku na Janáčkově akademii múzických umění a také Právnickou fakulturu MU. Od roku 2008 začal působit jako samostatný advokát s generální praxí. Odborně zaměřen na autorské právo, ochranu osobnosti, ochranu osobních údajů a směnky. V rámci své odbornosti osloven tehdejším předsedou Pirátské strany Ivanem Bartošem ke spolupráci s Pirátskou stranou. V současné době Pirátskou stranu obhajuje v trestním řízení ohledně obvinění související s provozováním internetové stránky www.sledujuserialy.cz.
Mgr. Ladislav Stalmach (47), starosta obce

3. Mgr. Ladislav Stalmach (47), starosta obce

Pracoval jako učitel zeměpisu a tělesné výchovy v Havířově. V současné době je starostou obce Vír již přes více než patnáct let.
Mgr. Michaela Vodová (38), sociální pracovnice domácí hospicové péče

4. Mgr. Michaela Vodová (38), sociální pracovnice domácí hospicové péče

V současné době pracuje v týmu domácí hospicové péče (od roku 2009) jako sociální pracovník. Podílela se na historicky prvním referendu v Jihlavě, které se zabývalo otázkou odpadového hospodářství města. Je také koordinátorem dobrovolníků pro Piráty kraje Vysočina.
Josef Kořínek (34), hudebník, živnostník

5. Josef Kořínek (34), hudebník, živnostník

Studoval na střední průmyslové škole konstrukce v CADu. Mimo to se věnuje obchodování na trhu s deriváty, kde získal 3. místo v XTB Brokers cup 2005.
Mario Pospíšil (62), důchodce, geodet

6. Mario Pospíšil (62), důchodce, geodet

Po maturitě na gymnáziu a několika letech praxe dálkově maturoval na SPŠ Zeměměřičské v Praze, poté pracoval jako geodet, následně jako horník-dělník v Západočeských uhelných dolech, kde se nakonec stal vedoucím měřičsko-geologické služby dolu. Po roce 1990 pracoval jako geodet OSVČ.
Mgr. Roman Kubát (54), učitel na gymnáziu

7. Mgr. Roman Kubát (54), učitel na gymnáziu

Po maturitě na Gymnáziu Chotěboř vystudoval obor matematika – pedagogika na Univerzitě Hradec Králové. Po absolvování vysoké školy a vojenské služby pracoval na několika základních a středních školách. Nyní působí jako učitel matematiky a informatiky na Gymnáziu Chotěboř. Mezi jeho zájmy patří literatura, hudba, matematika a cyklistika. Členem Pirátské strany je od ledna 2017 a v současnosti působí jako 1. místopředseda chotěbořského místního sdružení.
Kateřina Závrská (33), zeměměřička

8. Kateřina Závrská (33), zeměměřička

Studovala na obchodní akademii v Havlíčkově Brodě a má rekvalifikační kurz pracovníka v sociálních službách a servírky. Pracovala v pohostinství, které ji dodnes oslovuje, nyní pracuje jako figurantka v geodézii. Mezi její koníčky patří její kapela, tanec a cestování.
Ing. Jakub Šmíd, PhD. (32), zahradník

9. Ing. Jakub Šmíd, PhD. (32), zahradník

Vystudoval obor zahranictví na České zemědělské univerzitě a doktorské studium zaměřené na léčivé, aromatické a kořeninové rostliny. Na ČZU stál u zrodu první legální pěstírny konopí s obsahem THC vyšším než 0,3 %. Od roku 2015 pracuje jako zahradník v Chateau Herálec, kde pečuje o anglický park a zásobuje hotelovou kuchyni jedlými květy, divokými rostlinami a vypěstovanou zeleninou. Do České pirátské strany vstoupil v roce 2016.
Ing. Tomáš Dostálek (38), daňový poradce

10. Ing. Tomáš Dostálek (38), daňový poradce

Po studiích v roce 2005 začal pracovat v daňovém oddělení poradenské firmy PricewaterhouseCoopers a v roce 2007 se stal certifikovaným daňovým poradcem. Od roku 2008 působí v daňovém oddělení telekomunikační společnosti T-Mobile Czech Republic. Společně se svými přáteli v Chotěboři organizuje celou řadu kulturních a společenských akcí pod hlavičkou spolku Dobrá společnost (např. Čtenářská dílna, promítání dokumentů z cyklu Promítej i ty!, charitativní akce Dobropiknik atd.).
Mgr. Hana Hajnová (32), projektová manažerka

11. Mgr. Hana Hajnová (32), projektová manažerka

Po maturitě na Gymnáziu Otokara Březiny v Telči studovala na Fakultě sociálních studií Masarykovy univerzity v Brně obor sociologie a evropská studia. Při navazujícím studiu již jen Evropských studií začala na částečný úvazek pracovat pro Jihomoravské inovační centrum jako projektová manažerka. Složila zkoušky k certifikaci projektových manažerů IPMA (level D). Od roku 2012 začala intenzivně spolupracovat se startupy (konzultace podnikatelských záměrů, dotační poradenství, apod.) a podílet se na vytváření koučinkového schématu pro rozvoj zralých firem.
Ing. Roman Šemík (55), architekt IT bezp., rodopisec, občanský aktivista

12. Ing. Roman Šemík (55), architekt IT bezp., rodopisec, občanský aktivista

Vystudoval fakultu strojního inženýrství ČVUT. V průběhu studia se specializoval na obor přístrojová, regulační a automatizační technika. Pracovně prošel několika bankami, kde se věnoval převážně informační bezpečnosti. V současnosti pracuje jako IT specialista ve státní správě se zaměřením na bezpečnostní oblast. Zajímá se o nejasnou hranici mezi právem na soukromí a právem na informace. Aktivně se podílí v projektu Rekonstrukce státu jako občanský lobbista. Část volebního období (2014-2015) byl zastupitelem v městské části Praha Čakovice.
Ing. Petr Štourač (38), softwarový developer

13. Ing. Petr Štourač (38), softwarový developer

Vystudoval obor FEKT (komunikační a sdělovací technika) na VUT Brno a po té nastoupil jako programátor automatizační techniky do ryze české firmy. Poté pracoval jako administrátor IT ve státní správě, kde získal řadu informací o vnitřních mechanismech veřejných institucí. Po jistou dobu pracoval také pro některé zahraniční společnosti (německé, švédské). Nyní pracuje pro Tieto jako Software developer.
Ondřej Tůma (35), fotograf, spisovatel, logistik

14. Ondřej Tůma (35), fotograf, spisovatel, logistik

Pracoval nejprve jako řidič pro maloobchodní společnosti, v průběhu času se stal členem managementu jedné ze společností jako Fleet manager a vedoucí přepravní logistiky. Od roku 2013 působil jako součást týmu společnosti gpscentrum Brno s.r.o., a to jako specialista prodeje GPS systémů a sportovních zařízení značky Garmin. Nyní pracuje jako obchodník výpočetní technikou ve Velkém Meziříčí.
Michal Křivohlavý (24), programátor

15. Michal Křivohlavý (24), programátor

Vystudoval Střední průmyslovou školu v Kutné Hoře – obor informační technologie. Po nedokončeném studiu informačního managementu na Univerzitě Hradec Králové začal pracovat jako programátor, elektro-projektant automatizace v potravinářském průmyslu. Mezi jeho zájmy patří cestování, lyžování, běh na lyžích, plavání, cyklistika, in-line brusle, naučná literatura, hudba a politika.
Ondřej Škvor (34), zámečník

16. Ondřej Škvor (34), zámečník

Vystudoval Střední průmyslovou školu v Mladé Boleslavy - obor silniční doprava s maturitou a Centrum odborné přípravy v Nymburce, kde získal výuční list automechanika. V současné době pracuje jako zámečník. Mezi Piráty v kraji Vysočina se přidal v roce 2016, stál u založení místního sdružení v Havlíčkově Brodě.
Michael Leško (30), seřizovač CNC

17. Michael Leško (30), seřizovač CNC

Vyučil se v oboru truhlář, dva roky studoval v Jihlavě pozemní stavitelství a poté vystudoval v Dačicích obor podnikání. Po studiích pracoval jako OSVČ v oblastech stavebnictví a pojišťovnictví. Nyní pracuje ve strojírenském průmyslu jako seřizovač CNC strojů. Zajímá se o politiku, sport, kulturu a přírodu.
Arja Karimbasharyarová (35), předačka výroby

18. Arja Karimbasharyarová (35), předačka výroby

Vystudovala obor obchodnice na integrované střední škole v Jihlavě. Od roku 2003 pracuje v Havlíčkově Brodě na pozici předačky ve výrobě operačního krytí ve firmě Hartmann Rico a.s. Příležitostně pracuje jako fotomodelka. V současnosti je na rodičovské dovolené. Má dvě děti. V roce 2016 se stala členkou Pirátské strany, je členkou a místopředsedkyní Místního sdružení Havlíčkův Brod.
Ing. Pavel Krnáč (44), ekonom

19. Ing. Pavel Krnáč (44), ekonom

Vystudoval Vysokou školu ekonomickou, obor Mezinárodní obchod a vedlejší specializaci Právo v podnikání. Od ukončení studií působí v mezinárodním prostředí v oboru elektrotechnických výrobků. V průběhu svého profesního života pracovně i soukromě navštívil více než 45 zemí světa. K politice poprvé přistoupil v roce 2010 na schůzkách Unie evropských federalistů. V roce 2013 založil stranu evropani.cz, dnes je jejím místopředsedou.
Mgr. Marek Nečada (27), silozpytec

20. Mgr. Marek Nečada (27), silozpytec

Vystudoval teoretickou fyziku na MFF UK. Během studia spoluzaložil a vedl fyzikální korespondenční seminář pro žáky základních škol – Výfuk. V letech 2011–2014 působil v Akademickém senátu UK. Zajímá se např. o problematiku rozvoje nadaných dětí a školství obecně, a o teorii rozhodování, voleb a sociálního státu.

Ostatní kraje:

Navrhni úpravu