Piráti volili Radka Vondráčka za předsedu Poslanecké sněmovny

22. 11. 2017
Tagy
Piráti volili Radka Vondráčka za předsedu Poslanecké sněmovny
Piráti volili Radka Vondráčka za předsedu Poslanecké sněmovny

Za předsedu Sněmovny jsme volili jediného kandidáta – Radka Vondráčka z ANO. ANO vyhrálo volby a neobjevil se reálný scénář, jak Sněmovnu zprovoznit bez toho, aby byl zástupce vítězné strany zvolen do jejího čela.

Piráti jsou konstruktivní opozice a nehodláme blokovat ustavení Sněmovny. S naší podporou jsme žádným způsobem neobchodovali. Vondráček je kompetentní kandidát se slušnou historií hlasování v oblasti protikorupčních zákonů. V rozpravě přislíbil, že bude zařazovat opoziční návrhy na pořad jednání Sněmovny a osobní podporu například rozšíření pravomocí Nejvyššího kontrolního úřadu, které Piráti též podporují.

Piráti odmítají spojování tohoto hlasování s jakoukoliv podporou vznikající vlády pod taktovkou ANO. Piráti tuto Babišovu vládu přímo ani nepřímo nepodpoří. Naopak ustavení Sněmovny je nutné prot to, aby mohla dolní komora vydat Andreje Babiše a Jaroslava Faltýnka justici.

Piráti nehodlají upravovat své hlasování podle způsobu hlasování ostatních stran, rozhodně nejsme součástí ani jednoho z bloků ve Sněmovně.

Sdílení je aktem lásky
Kam dále?
Navrhni úpravu