• @Registrovani priznivci má oprávnění číst
  • @Republikove predsednictvo má oprávnění mazat
  • @Celostatni forum má oprávnění číst
  • @TZ má oprávnění mazat
  • @ALL má oprávnění číst

Tiskové zprávy

Jistota čtyřnásobku - ANO chce spolku Dilia poslat 50 milionů ročně ze státní kasy

V Poslanecké sněmovně je v druhém čtení novela autorského zákona, kterou Piráti obecně považují za nejlépe zpracovaný návrh tohoto zákona za posledních 5 let. Bohužel ve sněmovně se na návrh lepí tučná vrstva pozměňovacích návrhů od zlobbovaných poslanců. Piráti předkládají shrnutí aktuálního stavu projednávání autorského zákona, aby občané věděli, jak je jejich poslanci zastupují.

Piráti představují kandidáty do Senátu

Vedle krajských voleb se v třetině volebních obvodů konají i volby senátní, jejichž první kolo proběhne 7. a 8. října, druhé kolo následující víkend 15. a 16. října. Do voleb jde s podporou Pirátů osm různých kandidátů napříč republikou. Lukáš Černohorský, bývalý předseda Pirátů, navíc podal kandidaturu s cílem zpochybnit věkovou hranici pro senátní volby. Mezi kandidáty s podporou Pirátů najdeme aktivistku zaměřenou na zapojování veřejnosti do rozhodování, vedoucího Českého horologického spolku, který propojuje svoji vášeň pro informatiku se zájmem o staré hodiny, nebo zakladatele sdružení Podnikáme bez korupce.
Piráti, starostové a podnikatelé demonstrovali před sídlem OSA proti výpalnému

22. září 2016. Piráti dnes protestovali proti rozpínavosti OSA. Připojili se k obcím a podnikatelům v pohostinství a odmítají zdražení poplatků za reprodukovanou hudbu. Dnešní demonstraci svolala Asociace místních samospráv ČR a Asociace hotelů a restaurací ČR před sídlo OSA, Československé armády 20 v Praze 6. Jako jeden z řečníků promluvil i Ivan Bartoš, předseda Pirátské strany. Nesouhlas se záměrem OSA navyšovat poplatky přišlo na demonstraci vyjádřit přibližně 150 účastníků.

© Piráti, 2016. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.