• @Registrovani priznivci má oprávnění číst
  • @Republikove predsednictvo má oprávnění mazat
  • @Celostatni forum má oprávnění číst
  • @TZ má oprávnění mazat
  • @ALL má oprávnění číst

Tiskové zprávy

Piráti představují kandidáty do Senátu

Vedle krajských voleb se v třetině volebních obvodů konají i volby senátní, jejichž první kolo proběhne 7. a 8. října, druhé kolo následující víkend 15. a 16. října. Do voleb jde s podporou Pirátů osm různých kandidátů napříč republikou. Lukáš Černohorský, bývalý předseda Pirátů, navíc podal kandidaturu s cílem zpochybnit věkovou hranici pro senátní volby. Mezi kandidáty s podporou Pirátů najdeme aktivistku zaměřenou na zapojování veřejnosti do rozhodování, vedoucího Českého horologického spolku, který propojuje svoji vášeň pro informatiku se zájmem o staré hodiny, nebo zakladatele sdružení Podnikáme bez korupce.
Piráti, starostové a podnikatelé demonstrovali před sídlem OSA proti výpalnému

22. září 2016. Piráti dnes protestovali proti rozpínavosti OSA. Připojili se k obcím a podnikatelům v pohostinství a odmítají zdražení poplatků za reprodukovanou hudbu. Dnešní demonstraci svolala Asociace místních samospráv ČR a Asociace hotelů a restaurací ČR před sídlo OSA, Československé armády 20 v Praze 6. Jako jeden z řečníků promluvil i Ivan Bartoš, předseda Pirátské strany. Nesouhlas se záměrem OSA navyšovat poplatky přišlo na demonstraci vyjádřit přibližně 150 účastníků.

Česká pirátská strana opět zvítězila ve studentských volbách

Ve dnech 20. a 21. září proběhly již pošesté studentské volby. Piráti navázali na úspěchy z předchozích let a se ziskem 4 623 hlasů byli nejčastěji volenou stranou, zvítězili v 8 krajích.

© Piráti, 2016. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.