• @Registrovani priznivci má oprávnění číst
  • @Republikove predsednictvo má oprávnění mazat
  • @Celostatni forum má oprávnění číst
  • @TZ má oprávnění mazat
  • @ALL má oprávnění číst

Tiskové zprávy

Poslanci se asi nechali napálit: nový protihazardní zákon podpoří byznys největších tuzemských hráčů. Ministerstvo financí uděluje první licence na provozování online sázek

27. února 2017, Praha. Den poté, co Ústavní soud zamítl stížnost Pirátů a senátorů ohledně blokace internetových stránek ministerskými úředníky bez soudu a opatření označil za necenzurní a standardní, se ledy pohnuly. Bohužel přesně tím směrem, na který Piráti celou dobu upozorňovali. Ministerstvo financí udělilo první licence na online kasíno firmě Fortuna, kde se o nic jiného než klasický hazard nejedná, a na Internet pouští i Sportku. Novelu zákona o hazardních hrách připravovalalo ministrestvo financi ve spolupráci s lobbisty vybraných herních společností. Ty se nyní samy chystají obsadit ve svůj prospěch zregulované prostředí na internetu.

Kdo vykostil zákon o smlouvách na Internetu? KDU-ČSL, ČSSD, ODS a KSČM, pomohl i Babiš

Piráti zanalyzovali jednotlivá hlasování o registru smluv v poslanecké sněmovně, která ve středu 22. února udělala ze zákona o registru smluv cár papíru. Své obchodní smlouvy nově nemusí zveřejňovat státní, městské ani obecní firmy, ve kterých se ročně protočí 300 miliard korun.

Piráti hlásí výsledky rozhodnutí Ústavního soudu ve věci cenzury Internetu. Boj proti plošnému šmírování občanů Vojenskou rozvědkou pokračuje.

22. února 2017, Praha. Ústavní soud dnes zamítl návrh ve věci zrušení cenzurních paragrafů v Babišově Zákonu o hazardních hrách. Návrh na zrušení paragrafů zavádějících cenzuru na Internet podala v srpnu 2016 skupina senátorů spolu s Piráty a iniciativou Přichází cenzor.

© Piráti, 2017. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.