• @Registrovani priznivci má oprávnění číst
  • @Republikove predsednictvo má oprávnění mazat
  • @Celostatni forum má oprávnění číst
  • @TZ má oprávnění mazat
  • @ALL má oprávnění číst

Tiskové zprávy

Pirátské hnutí slaví 10 let, v Berlíně se setkají Piráti z celého světa

Tento víkend (22.7. - 24.7. 2016) proběhne v Berlíně sjezd valného shromáždění světových Pirátských stran, které se sdružují ve volné organizaci Pirate Parties International.

Kauza LEGO: Piráti podávají ústavní stížnost

Od doby, kdy byli Piráti donuceni zcenzurovat svůj předvolební spot, uplynuly už čtyři roky. Důvodem bylo použití žlutých postaviček ze stavebnice LEGO. Dánská společnost LEGO Pirátskou stranu zažalovala za údajné porušení autorského práva, respektive známkového práva, a případ se dostal až k Nejvyššímu soudu. Nyní Piráti podávají stížnost k Ústavnímu soudu.

Předseda Pirátů Bartoš a předseda STAN Gazdík jednali nad tématem anonymních SIMkaret

Na Malé Straně se ve středu (13.7.) ve večerních hodinách sešli předsedové Ivan Bartoš (za Piráty) a Petr Gazdík (za Starosty a nezávislé), aby prodiskutovali registraci předplacených telefonních SIM karet. Místopředseda Poslanecké sněmovny Gazdík zvažoval možnost zavedení jejich registrace, která by dle jeho názoru ulehčila práci policii při identifikaci pachatelů trestné činnosti. Na tuto aktivitu zareagovali Piráti, kteří se problematikou moderních technologií a s ní související legislativou zabývají dlouhodobě a podobné záměry ostře kritizují.

© Piráti, 2016. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.