• @Registrovani priznivci má oprávnění číst
  • @Republikove predsednictvo má oprávnění mazat
  • @Celostatni forum má oprávnění číst
  • @TZ má oprávnění mazat
  • @ALL má oprávnění číst

Tiskové zprávy

Pozměňovací návrhy senátora Michálka zvyšují ochranu klientů pojišťoven

Ve středu Senát projednává novelu zákona o pojišťovacích zprostředkovatelích a samostatných likvidátorech. Senátor Libor Michálek (nezávislý za Piráty, Zelené a lidovce) podává pozměňovací návrhy, které klientům usnadní změnu pojištění a ochrání je před skrytými poplatky.

Piráti představují krajské lídry

Pirátská strana představuje lídry kandidátek pro krajské volby 2016, které letos proběhnou 7. a 8. října. Piráti kandidují ve všech krajích, ve většině republiky samostatně, v některých krajích spojili síly v rámci koalice se Stranou Zelených, Změnou či regionálními hnutími. Mezi kandidáty na post hejtmana se vyskytují například průkopník internetového podnikání v Česku Jiří Hlavenka nebo bývalý předseda Pirátů Lukáš Černohorský. Pro všechny představuje stěžejní téma otevřenost a transparence, které ve spoustě krajích v praxi stále doposud nefungují a vedou k vysoké zadluženosti krajů, druhé klíčové téma Pirátů pro krajské volby je modernizace státní správy. Společný program pro krajské volby 2016 jsme představili v červnu.

Dohlédněte za Piráty na řádný průběh voleb a zároveň si vydělejte

Po dvouleté pauze čekají Českou republiku další volby. Krajské volby a první kolo voleb senátních se konají 7. a 8. října, druhé kolo senátních voleb hned následující víkend 14. a 15. října. Dohledu nad hlasováním a následné kontroly a sčítání hlasů se ujmou jako vždy okrskové volební komise. Ty se skládají z lidí delegovaných jednotlivými politickými stranami. Členové komise díky tomu nejsou jednolití, co se týče politického smýšlení, a navzájem se mohou kontrolovat. Pirátská strana nyní otevírá registraci do okrskových volebních komisí všem příznivcům, stanout za nás ve volební komisi můžete i vy. Za dva dny trvající dozor nad základním demokratickým procesem vám obec vyplatí 1 300 korun.

© Piráti, 2016. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.