• @Registrovani priznivci má oprávnění číst
  • @Republikove predsednictvo má oprávnění mazat
  • Ivan.Bartos má oprávnění mazat
  • Adam.Skorepa má oprávnění mazat
  • @Celostatni forum má oprávnění číst
  • @ALL má oprávnění číst

Tiskové zprávy

Kauza LEGO: Piráti se omluvili, teď ale vrací úder u Nejvyššího soudu

11. 11. 2015, Praha: Piráti se na základě soudního rozhodnutí na svých webových stránkách omluvili společnosti LEGO za použití žlutých postaviček v předvolebním spotu. Teď ale vrací úder a podávají dovolání k Nejvyššímu soudu ČR. Argumentují tím, že volební kampaň politické strany nemůže být chápána jako „užití označení v obchodním styku“ podle zákona o ochranných známkách. Právě o něj se přitom LEGO ve své žalobě opírá. Pirátská strana nepoužila žluté panáčky ve volebním spotu za účelem získání „hospodářského prospěchu“ a samozřejmě neprovozuje ani žádnou obchodní činnosti, zákon tak porušit nemohla. Podle Pirátů žaloba stojí na chatrných základech a věří, že Nejvyšší soud tuto argumentaci přijme a rozsudek zruší.

Pirátská strana se účastní veletrhu konopí a léčivých bylin Cannafest 2015

Rok 2015 přinesl směrem k legalizaci psychotropních látek změn jen pramálo, a tak se Piráti na mezinárodním veletrhu konopí a léčivých bylin Cannafest 2015 v pražských Holešovicích tento víkend (6.- 8.11) objeví s velmi podobnou agendou jako loni.

“Chceme účastníky festivalu informovat o pirátském programu v oblasti psychotropních látek. Naším cílem je upustit od nefunkční represivní politiky posledních padesáti let a nahradit ji reformou zákonů, která umoží vědecké bádání, jež v Česku kdysi probíhalo a dosahovalo světového věhlasu. Dalším bodem je regulace držení a pěstování psychotropních látek a zdanění jejich prodeje. V řadě zemí světa se touto cestou vydali a funguje.” vysvětluje pravidelnou účast místopředseda Pirátů Tomáš Vymazal.

Piráti: Žádáme politický azyl pro Edwarda Snowdena

Evropský parlament přijal 29. října usnesení, ve kterém vyzývá členské státy EU, aby upustily od jakýchkoli obvinění Edwarda Snowdena z trestného činu, aby mu poskytly ochranu, a v důsledku toho zabránily jeho vydání nebo navrácení třetími stranami, a uznaly tak jeho statut oznamovatele a mezinárodního obhájce lidských práv. Piráti požadují politický azyl pro whistleblowera Edvarda Snowdena už od roku 2013. Česká pirátská strana tehdy zaslala Ministerstvu vnitra ČR výzvu, aby mu byl poskytnut politický azyl v České republice. Věříme, že usnesení evropského parlamentu přispěje k tomu, aby se ministerstvo výzvou Pirátů opět zabývalo.

© Piráti, 2015. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.