• @Registrovani priznivci má oprávnění číst
  • @Republikove predsednictvo má oprávnění mazat
  • @Celostatni forum má oprávnění číst
  • @TZ má oprávnění mazat
  • @ALL má oprávnění číst

Tiskové zprávy

Piráti varují: TTIP se neprojedná, ale nahradí ji CETA

Stanovisko Pirátů k aktuálnímu dění kolem vyjednávání o Transatlantickém obchodním a investičním partnerství

Vyjádření německého vicekancléře a ministra hospodářství Sigmara Gabriela o jednání o TTIP vzbudilo zájem evropských médií. Podle něj vše nasvědčuje tomu, že vyjednávání mezi USA a EU zkrachovala a také díky protestům milionů lidí po celém světě se podařilo oddálit hrozbu přijetí této jednostranně nevýhodné dohody. Také státní tajemník pro zahraniční obchod na francouzském ministerstvu zahraničí Matthias Fekl prohlásil, že Paříž Evropskou komisi požádá o zastavení jednání o TTIP. Podle francouzského prezidenta Françoise Hollanda rozhovory váznou a šance na dosažení dohody ještě v tomto roce je malá. Ve skutečnosti však o zastavení jednání v USA hovořil senátor Mitch McConnell už o několik dní dříve (25. 8.). Senátor prohlásil, že dohoda sice ještě letos uzavřena nebude, ale po některých úpravách má být přijata později.

Piráti splnili slib - Babišův zákon o cenzuře Internetu míří k Ústavnímu soudu

Před prázdninami ministr Babiš prosadil přes věcný odpor odborníků, Pirátů i veřejnosti novelu loterijního zákona. Díky ní můžou úředníci ministerstva financí bez soudu nařídit blokování libovolných internetových stránek. Piráti, české firmy i řada politiků z opozice se postavili proti cenzurním paragrafům 82 a 84. Piráti slíbili, že ani po schválení zákona oběma komorami nepoleví, a pokusí se získat podporu pro napadení zákona u Ústavního soudu.

Pozměňovací návrhy senátora Michálka zvyšují ochranu klientů pojišťoven

Ve středu Senát projednává novelu zákona o pojišťovacích zprostředkovatelích a samostatných likvidátorech. Senátor Libor Michálek (nezávislý za Piráty, Zelené a lidovce) podává pozměňovací návrhy, které klientům usnadní změnu pojištění a ochrání je před skrytými poplatky.

© Piráti, 2016. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.