• @Registrovani priznivci má oprávnění číst
  • @Republikove predsednictvo má oprávnění mazat
  • @Celostatni forum má oprávnění číst
  • @TZ má oprávnění mazat
  • @ALL má oprávnění číst

Tiskové zprávy

Piráti ke zřízení útvaru boje proti dezinformacím: Ministerstvo pravdy nechceme

21. října, Praha. Jako z Orwelova románu 1984 působí zřízení útvaru boje proti dezinformacím, které dnes ohlásil ministr vnitra Milan Chovanec. Nová organizační složka Chovancova úřadu začne pracovat od příštího roku a podle slov jeho zřizovatele bude mít za úkol „bránit šíření nepravdivých nebo zavádějících informací a propagandy“. Piráti to považují za další pokračování v omezování osobních svobod občanů. Sněmovna tento týden také schválila zákon o boji proti terorismu, který umožňuje trestat až 12 letým trestem za „schvalování terorismu“. Kombinace těchto „opatření“ vytváří vysoká rizika v oblasti umlčování a trestání nepohodlných názorů.

Piráti ve volbách 2016: těší nás pět nových zastupitelů v krajích a dva senátorští kandidáti v druhém kole

9. října 2016, Praha. Po krajských volbách 2016 Piráti rozšiřují svou působnost na krajské úrovni. K jejich čtyřem zástupcům v Praze se připojí dalších pět pirátských zastupitelů v celkem třech krajích ČR. Oproti minulým volbám do krajů v roce 2012 Pirátská strana zaznamenala zlepšení ve všech krajích ČR. Také dva senátorští kandidáti podporovaní Piráty, kteří postupují do druhé kola voleb do Senátu, znamenají úspěch. Děkujeme voličům za důvěru.

Představenstvo Dopravního podniku Olomouc chce vyhodit pirátského zástupce za zveřejňování zápisů z jeho jednání

Zástupci Pirátů Jakubovi Nepejchalovi v představenstvu Dopravního podniku města Olomouce, který zde zastupuje zájmy občanů města, hrozí vyhazov. Důvodem je zveřejňování zápisů ze zasedání představenstva. Tuto praxi zavedl Nepejchal od svého jmenování do funkce po komunálních volbách v roce 2014. Na návrh svého předsedy Jiřího Kropáče (ČSSD) podalo představenstvo této městské firmy návrh Radě města Olomouce na odvolání Nepejchala z funkce. Česká pirátská strana trvá na stanovisku, že informace jsou zveřejňovány v souladu se zákonem, že na ně mají občané právo a že návrh na odvolání jejího člena je nesmyslný.

© Piráti, 2016. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.