• @Registrovani priznivci má oprávnění číst
  • @Republikove predsednictvo má oprávnění mazat
  • @Celostatni forum má oprávnění číst
  • @TZ má oprávnění mazat
  • @ALL má oprávnění číst

Tiskové zprávy

Konec spekulacím: Do sněmovních voleb jdou Piráti samostatně.

Praha 25. 11. 2016 - O křesla v Poslanecké sněmovně se Česká pirátská strana bude ucházet samostatně. Definitivně o tom rozhodl Republikový výbor strany a potvrdil tak výsledky původní členské ankety i doporučení republikového předsednictva. Naše podpora stoupá s každými volbami a jsme přesvědčení, že ve volbách do Poslanecké sněmovny uspějeme i bez spolupráce s jinou celorepublikovou stranou. To potvrzují i poslední průzkumy, které Pirátům přisuzují preference blížící se 5 %.

Novela zákona o Vojenském zpravodajství ohrožuje bezpečnost českého Internetu

Poslanecká sněmovna projednává novelu zákona o Vojenském zpravodajství, která má chránit bezpečnost českého Internetu. Piráti však varují, že její současná podoba bezpečnost na síti spíš ohrožuje. Vláda sice vyslyšela kritiku ohledně starší verze novely a doplnila chybějící povinnost získat pro odposlech sítě soudní povolení. Pravomoci rozvědky ale ještě rozšířila – a to bez potřebných právních pojistek, které by občanům zaručily skutečnou ochranu před napadením jejich počítače a které by určily, kdo ponese zodpovědnost za případné škody. Tři nové paragrafy novely dávají vojenskému zpravodajství pravomoc využít blíže nespecifikované „technické prostředky kybernetické obrany“ a „související postupy a opatření“. Pod takto banální formulaci lze skrýt všelicos – včetně hackerských útoků na cizí sítě a počítačové systémy.

Piráti podporují návrh senátora Michálka omezit funkce v Senátu

Senátor Libor Michálek (Piráti, SZ, KDU) navrhuje omezit počet funkcí v Senátu PČR. Nějakou funkci spojenou s vysokými příplatky v současnosti vykonává většina zákonodárců. K běžnému příjmu senátora ve výši téměř 100 000 Kč měsíčně si tak přilepšují dalšími placenými funkcemi. Důvodem návrhu není pouhá úspora nákladů, ale zejména posílení nezávislosti samotných senátorů. Systém příplatků za funkce totiž doslova vede k oslabení demokratických principů fungování horní komory parlamentu. Již před hlasováním pléna Senátu je například takřka jisté, že se předsedou horní komory stane opět senátor Štěch; a to i přesto, že se proti jeho podpisu pod servilním „prohlášením Čtyř“ vyhranili i vrcholní představitelé STAN a KDU. Ti ale dnes získají místa v předsednictvu Senátu.

© Piráti, 2016. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.