• @Registrovani priznivci má oprávnění číst
  • @Republikove predsednictvo má oprávnění mazat
  • @Celostatni forum má oprávnění číst
  • @TZ má oprávnění mazat
  • @ALL má oprávnění číst

Tiskové zprávy

Senát schválil cenzuru Internetu v Česku - Piráti plánují napadnout zákon u Ústavního soudu

26. 5. 2016 Praha - Senát dnes schválil zavedení cenzury Internetu v ČR. V rámci novely zákona o loteriích dnes Senát ministerstvu financí přiznal pravomoc cenzurovat libovolný web, který bude zařazen na „seznam nepovolených Internetových her“. Pirátům se podobný cenzurní zákon podařilo již jednou zvrátit v roce 2011. Nyní však ani oni, ani organizace jako SPIR, ISP Alliance či téměř 200 internetových firem včetně portálu Seznam, které se připojily ke společné výzvě, neuspěli. Piráti bojovali do poslední chvíle i v samotném Senátu.

Rozhodující bitva o svobodný Internet: Jeho osud mají v rukou senátoři

Pirátský dopis senátorům

Praha 24. 5. 2016. Svobodnému Internetu v Čechách zasvitla naděje na přežití. Ve středu 25. května bude Senát hlasovat o novele loterijního zákona, která v paragrafech 82 a 84 nutí poskytovatele připojení cenzurovat svým zákazníkům Internet. Minulý týden návrh projednávaly senátní výbory a dva z nich nezaujaly žádné stanovisko. Piráti oslovili tento týden senátorky a senátory a dopisem, kde shrnuli všechna fakta, a zároveň je požádali, aby pro novelu loterijního zákona nehlasovali.

Piráti vylepšují městské znaky napříč republikou

Prostějovští Piráti si v grafickém programu pohráli s vlajkou obce a stali se tak aktéry absurdního pseudosporu vedeného ve jménu boje za posvátnost obecních symbolů. Do poloviny erbu na vlajce vsadili zlatou lebku a tuto pirátštější verzi využívají na Facebooku jako profilovou fotku. Primátorka města Alena Rašková zareagovala rozhořčeným emailem, v němž žádá o stažení této fotografie, a hrozí případnou žalobou. Přestože Piráti nepozměnili znak, nýbrž vlajku (která se odlišuje žlutomodrým pozadím), primátorka píše o zhanobeném znaku. Označuje pirátské počínání za „neoprávněné užívání“, k němuž obec neudělila souhlas, ačkoliv podle stanoviska ministerstva vnitra „užívání vlajky obce nelze podmínit souhlasem obce či jiným jejím aktem.“

© Piráti, 2016. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.