• @Registrovani priznivci má oprávnění číst
  • @Republikove predsednictvo má oprávnění mazat
  • Ivan.Bartos má oprávnění mazat
  • Adam.Skorepa má oprávnění mazat
  • @Celostatni forum má oprávnění číst
  • @ALL má oprávnění číst

Tiskové zprávy

Zasedání republikového výboru Pirátské strany v Jihlavě - boj proti cenzuře Internetu, zemědělská politika, krajské volby, uprchlíci

Členové Republikového výboru České pirátské strany na zasedání v Jihlavě 3. 10. diskutovali aktuální otázky související s politickým vývojem v ČR a situací v Pirátské straně. Hlavním tématem byly krajské volby, jejich rozpočet a možnosti volebních koalic včetně doplňujících senátních voleb. Piráti na krajské volby do informačně laděné kampaně uvolní zhruba 3 miliony korun.

Z aktuálních témat byl důkladně prodiskutován postup v boji proti cenzuře internetu, která hrozí v rámci schvalování vládního „zákona o hazardu“ a řešení tzv. imigrační krize. Nad cenzurním zákonem se Piráti hodlají sejít se zástupci stran vládní koalice. V souladu se svými stanovami pak republikový výbor diskutoval komplexní stanovisko navržené vedoucím pražského zastupitelského klubu Jakubem Michálkem. Tématem jednání bylo i projednání programového bodu zemědělství.

Piráti budou na Vysočině hledat nové členy

V sobotu 3.10. se v Jihlavě sejde druhý nejvyšší orgán České Pirátské strany. Bude zde zasedání Republikového výboru. Na programu bude strategie ke krajským volbám, dále se bude rokovat o možném zrušení zákazu hotovosti pro veškeré platební operace Pirátské strany. Naplánovaná je i diskuse k programovému bodu Zemědělství, což je pro Vysočinu důležité téma.

Registr smluv máme, ale zázrak to není.

Piráti vítají schválení zákona o registru smluv Poslaneckou sněmovnou jako krok správným směrem. Jedním dechem ale dodávají: spousta věcí tam nebude, a to kvůli zásahům exministra Kalouska.

© Piráti, 2015. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.