• @Registrovani priznivci má oprávnění číst
  • @Republikove predsednictvo má oprávnění mazat
  • Ivan.Bartos má oprávnění mazat
  • Adam.Skorepa má oprávnění mazat
  • @Celostatni forum má oprávnění číst
  • @ALL má oprávnění číst

Tiskové zprávy

Piráti svolávají demonstraci za svobodu Internetu na 20. února do Prahy

Česká pirátská strana svolala na sobotu 20. února od 14:00 demonstraci za zachování svobodného Internetu v České republice. Piráti chtějí vytvořit protiváhu tlaku, pod kterým se svobodný Internet ocitá.

Pirátská strana trestně stíhána za provozování nekomerčního webu s odkazy

Piráti trvají na tom, že odkaz není zločin - čínský internet v ČR nechceme

Český internet čeká přelomový politický proces! Pirátská strana ve čtvrtek 21. ledna obdržela usnesení o zahájení trestního stíhání. Důvodem je dlouhodobá politická kampaň s názvem„Odkaz není zločin“, v jejímž rámci strana provozuje nekomerční web sledujuserialy.cz, a poukazuje tak na absurdní výklad autorského zákona v prostředí Internetu.

Piráti: Svoji neschopnost řešit konkrétní problémy svaluje ministr Chovanec na svobodný Internet

Pirátská strana staví svou politiku na dvou základních pilířích: právu člověka na informace a na stejně důležitém právu na soukromí. Oba dva pilíře se v posledním týdnu v mediálním prostředí zakývaly. Piráti již ve svém stanovisku k vniknutí do soukromého emailového účtu premiéra Sobotky poukázali nejen na problém samotného průniku, ale i na nezodpovědné nakládání s účty a informacemi v nich sdělovanými.

Reakce ministra Chovance z 8. ledna v rozhovoru pro Lidové noviny pak celou věc staví zcela na hlavu. Neřeší pochybení premiéra Sobotky a namísto konkrétních kroků, směřujících ke zvýšení informovanosti premiéra o zabezpečení, ministr Chovanec volá po zrušení anonymity uživatelů sítě a praktickém zavedení cenzury formou mazání obsahu, který označuje za ilegální.

© Piráti, 2016. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.