Kandidátka Jihomoravského kraje

Radek Holomčík (32), lídr jihomoravské kandidátky do Poslanecké sněmovny, textař, marketér a místopředseda krajského sdružení.

1. Radek Holomčík (32), lídr jihomoravské kandidátky do Poslanecké sněmovny, textař, marketér a místopředseda krajského sdružení.

Ve volbách do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky v roce 2017 je lídrem jihomoravské kandidátky. V Pirátské straně zastává funkce místopředsedy Krajského sdružení Jihomoravského kraje a předsedy Místního sdružení Slovácko. Vystudoval SPŠ v Uherském Hradišti, obor elektrotechnika. Po střední škole začal pracovat v oboru. Po dvou letech se přeorientoval na oblast marketingu a PR, ve které pracuje dodnes. Při zaměstnání vystudoval teorii interaktivních médií (Bc.) a management v kultuře (Mgr.), obojí na FF MU v Brně. Od roku 2006 se zabývá marketingem, pracoval v několika agenturách, věnoval se obchodu, produkci i PR. Vyzkoušel si také práci redaktora kulturního měsíčníku, vedl oddělení PR a fundraisingu v sociálních službách. V roce 2015 se naplno začal věnovat brandingu – pomáhá klientům budovat značky a lépe oslovit zákazníky. Pracuje se začínajícími firmami a společnostmi, které přistupují k podnikání inovativně. Díky tomu měl možnost poznat podnikatelské prostředí a problémy, které české podnikatele trápí. Od roku 2010 se pohybuje v komunální politice města Strážnice. V rámci spolupráce s několika sdruženími pořádal (či spolupořádal) celou řadu kulturních a společenských akcí. Je předsedou místní kulturní komise a členem krajské komise pro cestovní ruch. Ve volném čase vaří, hraje na basu a píše.
Tomáš Vymazal (27), softwarový analytik, zahrádkář a propágator 3D tisku

2. Tomáš Vymazal (27), softwarový analytik, zahrádkář a propágator 3D tisku

Je členem Pirátské strany od roku 2010. Za tu dobu vystřídal několik rolí na krajské i celostátní úrovni, připomínkoval a také předkládal návrhy na změny vnitřních předpisů, reprezentoval Piráty na mezinárodních Pirátských konferencích a dokonce sám pořádal dosud nejúspěšnější konferenci organizace Pirate Parties International konanou v dubnu 2012 v Praze. Tomáš vystudoval brněnské gymnázium na třídě Kapitána Jaroše a pokračoval studiem aplikované informatiky na Fakultě informatiky Masarykovy univerzity. Toto studium však v únoru 2013 neúspěšně ukončil. Pracuje ve společnosti Acision (dnes Xura), kde pracuje dosud. Zastává zde pozici Senior support engineer (3. úroveň technické podpory). V září 2016 byl jmenován místopředsedou Komise informatiky a otevřenosti radnice Rady města Brna, kde se zaměřuje na odstraňování vendor lock-in (závislost na jednom dodavateli) a použití svobodného software všude tam, kde je to možné. V říjnu 2016 kandidoval na třetím místě kandidátky do krajského zastupitelstva jihomoravského kraje, avšak díky výsledku 5.11 % na mandát nedosáhl.
Markéta Gregorová (24), testerka, e-commerce specialistka a vedoucí zahraničního odboru Pirátské strany

3. Markéta Gregorová (24), testerka, e-commerce specialistka a vedoucí zahraničního odboru Pirátské strany

Markéta Gregorová (*14. ledna 1993) je členem krajského sdružení Pirátů v Jihomoravském kraji. Pochází z Mostu a od září 2012 se vyskytuje především v Brně. Od prosince 2015 má trvalé bydliště v Tetčicích. Markéta vystudovala Podkrušnohorské gymnázium v Mostě a v lednu 2016 získala bakalářský titul na Masarykově univerzitě v Brně oborech mezinárodní vztahy a Evropská studia. Pracuje nyní jako e-commerce specialista a tester webových aplikací v BizBoxu a v rámci koalice Pirátů a Zelených je členkou Komise Jihomoravského kraje pro meziregionální vztahy. V Pirátské straně působila v letech 2013 - 2015 jako vedoucí Zahraničního odboru, od května 2017 tuto pozici zastává znovu.
Ivo Vašíček (55), absolvent radioelektroniky, manažer, pedagog a člen zastupitelstva Jihomoravského kraje

4. Ivo Vašíček (55), absolvent radioelektroniky, manažer, pedagog a člen zastupitelstva Jihomoravského kraje

Učil na ZŠ i VŠ. Na přelomu roku 1989/90 byl krátce politicky aktivní v Občanském fóru. Do roku 1997 v různých manažerských pozicích řídil rozvoj telekomunikační firmy v rámci Evropy. Od roku 1998 poskytuje se svojí firmou odborné manažerské služby českým firmám i nadnárodním korporacím. Největší úspěchy má při formulacích strategií a při krizovém řízení. Řídil vývoj nového globálního software v české IT společnosti. Nyní rozvíjí projekty v oblasti kybernetické bezpečnosti. Politickou angažovaností se chce podílet na realizaci strukturálních změn ve společnosti.Vždy se opírá o otevřenou a věcnou komunikaci. Právo na svobodné šíření informací a na soukromí považuje za základ všech osobních svobod. Svými blogy upozorňuje na chybná společenská a ekonomická paradigmata. Byl tvůrcem ekonomických bodů pirátského programu. Byl pětkrát místopředsedou České pirátské strany. Je členem MS Slovácko.
Róbert Čuma (40), předseda krajského sdružení Jihomoravského kraje a předseda dozorčí rady společnosti STAREZ-SPORT a.s.

5. Róbert Čuma (40), předseda krajského sdružení Jihomoravského kraje a předseda dozorčí rady společnosti STAREZ-SPORT a.s.

Je předseda krajského sdružení Jihomoravského kraje a člen dozorčí rady společnosti STAREZ-SPORT a.s. Od roku 1989 žije v Brně. Je jednatelem společnosti AIR SHAPE production s.r.o, která vyrábí venkovní reklamu. Byl jedním z iniciátorů pomoci nespravedlivě stíhaným growshopům, v pilotní kauze Piráti uhradili část nákladů na soudní řízení majitelům brněnské společnosti Mazar. Bojuje za legalizaci marihuany, protože nechápe, jak může být konopí oficiálně uznaným léčivem a zároveň látkou, za jejíž držení/pěstování/prodej můžete být trestně stíháni. Hraje tenis, plave a jezdí na kole. Hodně čte. Zbytek volného času tráví ve společnosti svých blízkých a hraním počítačových her.
Ondřej Kotas (25), softwarový tester, automatizační specialista a člen předsednictva krajského sdružení

6. Ondřej Kotas (25), softwarový tester, automatizační specialista a člen předsednictva krajského sdružení

Vystudoval dvojjazyčný obor na Gymnáziu Matyáše Lercha v Brně, což je program vedený dle francouzského školství. Toto studium ukončil maturitou ve francouzštině a získal certifikát odpovídající úrovni DALF C1. Poté studoval 2 roky (s půlroční přestávkou) aplikovanou informatiku na Masarykově univerzitě. Nyní se živí jako softwarový tester a automatizační specialista v nadnárodní korporaci zaměřené na vývoj software pro správu a monitoring sítí, ve volném čase jako 3D grafik a tiskař, webdesignér a programátor. Do Pirátské strany vstoupil v listopadu 2011. Od svého přijetí do strany pomohl například s organizováním tradičního Pirátského náborového dne 17. listopadu na Moravském náměstí v Brně nebo s organizací konference Pirátské internacionály v roce 2012.
Jaroslav Kupčík (31), webový a herní vývojář a vedoucí mediálního odboru Jihomoravského kraje

7. Jaroslav Kupčík (31), webový a herní vývojář a vedoucí mediálního odboru Jihomoravského kraje

Vystudoval osmileté všeobecné gymnázium a poté obor informační systémy na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického v Brně, kde získal inženýrský titul. Pracoval jako učitel informačních technologií na ISŠA Brno, poté jako web developer a produktový manažer v marketingovém oddělení společnosti Kentico software vyvíjející systémy pro správu webu. Aktuálně pracuje jako web developer v brněnském herním studiu Madfinger Games. Ve svém volném čase podniká výlety do přírody na kole i pěšky. Má rád sci-fi a fantasy literaturu a filmy a hraje deskové, karetní a počítačové hry.
Patrik Doležal (45), nezávislý kandidát, aktivní občan, podnikatel a manažer v IT

8. Patrik Doležal (45), nezávislý kandidát, aktivní občan, podnikatel a manažer v IT

Vystudoval dějiny umění na Filozofické fakultě a právo na Právnické fakultě Masarykovy univerzity. Věnoval se malbě obrazů, umělecké fotografii (uspořádal dvě samostatné výstavy), divadlu a modernímu baletu v TD Mimi Fortunae. Byl moderátorem studentského Rádia R. Většinu profesního života se pohyboval v IT oboru. Později byl stážistou u senátora Libora Michálka a dnes pracuje v advokátní kanceláři. Je členem bezpečnostní komise RmB. Patrik si vzal dvakrát stejnou ženu, poprvé na lodi a o pár let později v kostele. Mají spolu čtyři děti. Aktivně se účastnil akcí občanských iniciativ už před pádem totality, dlouhou dobu se ale nestal členem žádné organizace. S politikou se poprvé potkal jako člen Sociálního výboru Rady města Brna, v letech 2006 a 2007. V létě 2009 vstoupil do právě vznikající České pirátské strany a za čtyři roky vystoupil. V roce 2013 spoluzaložil tři občanská sdružení zaměřená na omezení exekučního tlaku a pomáhající obětem exekucí. V posledních letech se věnuje konkrétním projektům ke zlepšení společenského a politického prostředí.
Michal Marciniszyn (39)

9. Michal Marciniszyn (39)

Manažer a team leader
Aleš Kosina (10), auditor kvality v leteckém průmyslu, školitel a poradce systémů řízení organizací, ve volném čase chovatel britských koček

10. Aleš Kosina (10), auditor kvality v leteckém průmyslu, školitel a poradce systémů řízení organizací, ve volném čase chovatel britských koček

Vystudoval Fakultu informatiky Masarykovy Univerzity v Brně. Profesně se však věnuje řízení kvality. Nejdříve produktové a následně i systémové. V roce 2016 získal jako čtvrtý auditor v ČR schválení vedoucího auditora pro systémy řízení kvality v leteckém průmyslu. Pracoval na pozicích inženýra a manažera kvality v leteckém a automobilovém průmyslu. Ve Velké Británii pracoval u výrobce automobilů James Bonda - Aston Martin. Ve volném čase se věnuje chovu koček. Je členem výboru základní organizace Kočky Brno.
Anna Loupová (27), majitelka secondhandu, věčná studentka, milovnice přírody, knih a svobody

11. Anna Loupová (27), majitelka secondhandu, věčná studentka, milovnice přírody, knih a svobody

Vystudovala gymnázium Slovanské náměstí a nedostudovala několik vysokých škol. Vystřídala všeliká zaměstnání i povolání a v současné době se zabývá komunitním obchodem se zbožím z druhé ruky. Členkou Pirátské strany se stala na podzim roku 2016, kam ji přitáhla touha měnit věci k lepšímu a shoda s pirátskými myšlenkami. Ráda se zaměřuje na témata jako je ekologie a práva zvířat. Ve volném čase se věnuje divadlu, zahradě, cyklistice, cestování, čtení a focení.
Viktor Piorecký (38), sociolog a amatérský kytarista

12. Viktor Piorecký (38), sociolog a amatérský kytarista

Je vystudovaný sociolog, amatérský kytarista. Magisterský titul ze sociologie získal na Masarykově univerzitě v Brně. Od pozice barmana (ještě za studií) se přes sociálního pracovníka v Poradně pro integraci, vedoucího Střediska integrace menšin v JMK, metodika v projektech Ministerstva školství mládeže a tělovýchovy, PR manažera v Hnutí Duha, analytika pro oblast vzdělávání na Úřadu vlády v Agentuře pro sociální začleňování, metodika v organizaci Člověk v tísni, manažera vnějších vztahů střediska Teiresiás při Masarykově univerzitě a další dlouhodobější či jednorázové spolupráce dostal k práci koordinátora kulturní politiky na brněnském magistrátě. Koordinuje tam tvorbu strategie kultury a kreativních odvětví a platformu tzv. Brněnského kulturního parlamentu. Někdy od poloviny devadesátých let se angažoval v různých ekologických, sociálních, lidskoprávních apod. tématech. Jezdil mimo jiné kosit mokřady s Dětmi Země, s anarchisty obtěžovat pochody neonacistů, či s pestrou paletou dalších blokovat stavbu jaderné elektrárny v Temelíně.
Pavel Moravec (37), expert podpory v mezinárodní společnosti, která vyvíjí a podporuje svobodný software

13. Pavel Moravec (37), expert podpory v mezinárodní společnosti, která vyvíjí a podporuje svobodný software

Pavel Moravec je členem jihomoravských Pirátů. Pochází ze Zlínska, ale přes 20 let už žije v Brně. Studoval na Fakultě informatiky MU v Brně, kde získal tituly Mgr. a Ph.D. V průběhu studia se specializoval na formální dokazatelnost korektnosti programů. V současnosti pracuje na pozici expertní podpory v mezinárodní společnosti, která vyvíjí a podporuje svobodný software. Mezi jeho záliby patří (svobodné) informační technologie, sport (hlavě běhání) a rodina. Z Pirátského programu a idejí nejvíce prosazuje transparentnost státní správy, svobodu projevu a informací, právo na soukromí a myšlenku Všeobecného základního příjmu.
Lukáš Dubec (33), projektant interiérů, předseda místního sdružení Znojmo

14. Lukáš Dubec (33), projektant interiérů, předseda místního sdružení Znojmo

Původem jez Mostu a nyní bydlí ve Znojmě. Vystudoval SOŠ Podyjí s.r.o. ve Znojmě v oboru pozemní stavitelství. V současné době pracuje jako projektant v soukromé firmě zabývající se projekcí, výrobou a montáží interiérů a nábytkového vybavení. Je členem krajského sdružení Pirátů Jihomoravského kraje a konkrétně v MS Znojmo je předsedou místního sdružení. Mezi jeho záliby patří sport (aktivně - fotbal, nohejbal, jugger), LARP (aktivně účastí a pořádáním akce Helmáč), filmy, kultura, práce s lidmi, internet, PC a sledování politického dění ve světě a v ČR.
Lukáš Mamula (30)

15. Lukáš Mamula (30)

programátor, tvůrce umělé inteligence
Vít Jurásek (30)

16. Vít Jurásek (30)

programátor, OSVČ
Mária Vašíčková (52)

17. Mária Vašíčková (52)

lektor dalšího vzdělávání
Mgr. Petr Zámečník (35)

18. Mgr. Petr Zámečník (35)

dopravní psycholog
Jiří Pertl (36)

19. Jiří Pertl (36)

manažer
Ing. Jiří Kadeřávek (47)

20. Ing. Jiří Kadeřávek (47)

manažer, programátor, trenér
Jiří Kadeřávek (70)

21. Jiří Kadeřávek (70)

důchodce
Ing. Marek Fišer (34)

22. Ing. Marek Fišer (34)

specialista pro fotbalový stadion Za Lužánkami
Bc. Tomáš Koláčný

23. Bc. Tomáš Koláčný

radní města Brna
Bsc. Denisa Bernardová (22)

24. Bsc. Denisa Bernardová (22)

studentka
Jan Wagner (28)

25. Jan Wagner (28)

elektromechanik
DiS. Daniel Pawlik (37)

26. DiS. Daniel Pawlik (37)

hasič
Petr Baláž (26)

27. Petr Baláž (26)

operátor, dispečer energetiky
Miroslav Bárta (44)

28. Miroslav Bárta (44)

OSVČ
Radek Lávčika (36)

29. Radek Lávčika (36)

nákupčí

Ostatní kraje:

Navrhni úpravu