Praha, 10. června 2020 – Nová pravidla pro exekuce, která by mohla ulevit tisícům Čechů, čekají další průtahy. Na Ústavně právním výboru Sněmovny došlo k opětovnému odložení novely exekučního řádu, tentokrát až na září. Vedlo k tomu předložení 20 pozměňovacích návrhů na poslední chvíli, tedy mimo stanovený a domluvený harmonogram. Poslanci rozhodli o odložení hlasováním, které rozštěpilo dokonce i členy vládní koalice. Piráti naopak žádají co nejrychlejší řešení problému.
Praha, 30. dubna – Vláda rozhodla o zavedení digitální daně ve výši 7 %. Dosud přitom Babišova vláda nebrala na zřetel, že nadnárodní digitální firmy na území České republiky danily pouhý zlomek částky ve srovnání s domácími technologickými firmami. Zavedení daně pouze na úrovni České republiky ovšem bude obtížné, neboť zahraniční firmy se mohou této povinnosti nadále vyhýbat díky svým sídlům v jiných státech. Proto je jedním z hlavních požadavků Pirátů před volbami do Evropského parlamentu zavedení digitální daně na evropské úrovni, které problém vyřeší systémově.
Praha, 21. ledna 2021 – Piráti nezvedli ruku pro prodloužení nouzového stavu do 14. února, o které dnes ve Sněmovně požádala vláda. Předseda poslaneckého klubu Pirátů Jakub Michálek ve Sněmovně načetl devět požadavků, jejichž cílem je co nejrychlejší zvládnutí epidemiologické krize, napravení chyb a úprava opatření s plošným ekonomickým dopadem jak na firmy tak i domacnosti. Vládní poslanci s podporou KSČM všechny body zamítli.
Praha, 6. dubna 2020 – Opatření proti epidemii koronaviru dopadla i na české lázně, jejichž provoz se téměř ze dne na den zastavil, protože následkem rozhodnutí vlády přišly o jakoukoliv možnost příjmů. Stát přitom doposud nedokázal lázním poskytnout pomocnou ruku a prostřednictvím ministryně pro místní rozvoj Kláry Dostálové mlčí a přihlíží kolapsu českých společností, které lázeňské služby poskytují. Piráti přitom varují před závažnými dopady v podobě konce fungování některých poskytovatelů, tisíců lidí bez práce a zániku lázeňství tak, jak jej známe. Sami proto chystají funkční plán, který by měl být první pomocí v aktuální situaci.