AUTOR ČLÁNKU:
ČESKÁ PIRÁTSKÁ STRANA

Další krok vdigitalizaci Česka! Poslanecká sněmovna schválila zákon, který umožní komunikovat sestátem prostřednictvím přihlašovacích údajů doelektronického bankovnictví. Jde odalší zásadní krok vrámci digitalizace státní správy, díky kterému občané získají možnost využít prokomunikaci súřady kromě digitálního občanského průkazu sčipem také přihlašovací údaje doelektronického bankovnictví.

Další krok v digitalizaci Česka! Poslanecká sněmovna schválila zákon, který umožní komunikovat se státem prostřednictvím přihlašovacích údajů do elektronického bankovnictví. Jde o další zásadní krok v rámci digitalizace státní správy, díky kterému občané získají možnost využít pro komunikaci s úřady kromě digitálního občanského průkazu s čipem také přihlašovací údaje do elektronického bankovnictví.


Vzhledem k tomu, že elektronické bankovnictví využívá mnohem více lidí, je toto řešení uživatelsky přívětivější. Návrh zpracovala širší skupina poslanců pod sněmovním výborem pro veřejnou správu a regionální rozvoj.