AUTOR ČLÁNKU:
ČESKÁ PIRÁTSKÁ STRANA

Pirátský poslanec František Navrkal jako první upozornil nato, že vláda v době vyhlášení nouzového stavu zařadila na své jednání dlouho odkládaný zákon o evidenci skutečných majitelů. Tento zákon oproti původnímu záměru obsahuje účelovou výjimku pro firmy zaparkované ve svěřenských fondech, podle které by Babiš nebyl skutečným majitelem Agrofertu.

Pirátský poslanec František Navrkal jako první upozornil na to, že vláda v době vyhlášení nouzového stavu zařadila na své jednání dlouho odkládaný zákon o evidenci skutečných majitelů. Tento zákon oproti původnímu záměru obsahuje účelovou výjimku pro firmy zaparkované ve svěřenských fondech, podle které by Babiš nebyl skutečným majitelem Agrofertu.

František Navrkal požádal o přezkoumání souladu navrženého zákona s evropskou legislativou. Vláda nakonec pod mediálním tlakem tento bod ze svého programu stáhla. Na problematičnost návrhu nás upozornily protikorupční organizace jako Transparency International.

Zdroje:

  • https://www.pirati.cz/tiskove-zpravy/vyzyvame-k-prepracovani-korupcniho-zakona.html
  • https://denikreferendum.cz/clanek/30894--premier-babis-celi-podezreni-ze-se-pokousi-zneuzit-nouzovy-stav-pro-sve-zajmy
  • https://www.forum24.cz/babis-chce-na-vlade-mimoradne-resit-zakon-ktery-mu-pomuze-se-stretem-zajmu/