AUTOR ČLÁNKU:
ČESKÁ PIRÁTSKÁ STRANA

Povinná maturita zmatematiky nebude, Sněmovna se"InsPirovala" pirátským návrhem! Oficiálně sice návrh nazachování volby mezi matematikou acizím jazykem vespolečné části maturitní zkoušky předložila vláda, nám ale nevadí, že seinspirovala znašeho původního návrhu ajsme rádi, že povinná maturita zmatematiky nebude.

Povinná maturita z matematiky nebude, Sněmovna se "InsPirovala" pirátským návrhem! Oficiálně sice návrh na zachování volby mezi matematikou a cizím jazykem ve společné části maturitní zkoušky předložila vláda, nám ale nevadí, že se inspirovala z našeho původního návrhu a jsme rádi, že povinná maturita z matematiky nebude.


Piráti předložili návrh na zrušení povinné zkoušky z matematiky a zachování volby mezi matematikou a cizím jazykem u maturity již v červnu loňského roku v reakci na původní verzi vládního návrhu, která se zavedením povinné zkoušky z matematiky u maturitní zkoušky počítala. Ministr Robert Plaga o několik měsíců později předložil téměř totožný návrh vládní novely. Protože jsou Piráti konstruktivní opozicí, vládní návrh podpořili.


Zdroje: