AUTOR ČLÁNKU:
ČESKÁ PIRÁTSKÁ STRANA

Zpřístupnili jsme technické normy protisíce řemeslníků, živnostníků afirem zdarma. Stavaři, elektrikáři adalší řemeslníci tak díky tomu ušetří tisíce korun. Dlouholetá snaha zejména našich poslanců Jakuba Michálka aMartina Jiránka konečně přinesla své ovoce.

Zpřístupnili jsme technické normy pro tisíce řemeslníků, živnostníků a firem zdarma. Stavaři, elektrikáři a další řemeslníci tak díky tomu ušetří tisíce korun. Dlouholetá snaha zejména našich poslanců Jakuba Michálka a Martina Jiránka konečně přinesla své ovoce.


„Naše úsilí o bezplatný přístup k závazným technickým normám je po několika letech téměř v závěru. Bylo nelogické, že stát stanovil lidem povinnost postupovat podle normy a zároveň k ní neumožnil bezplatný přístup, to konstatoval v roce 2015 i Nejvyšší správní soud, který mi dal za pravdu. Ihned po volbách v roce 2017 jsem proto inicioval změnu a podařilo se nám přesvědčit potřebné úřady a Ministerstvo průmyslu a obchodu, aby umožnily občanům přístup k normám podobně jako v jiných státech Evropy. Předpokládám, že schválený návrh nyní projde hladce Senátem, aby mohlo být opatření co nejdříve zavedeno do praxe,” uvedl předseda poslaneckého klubu Pirátů Jakub Michálek.


Další zdroje: