AUTOR ČLÁNKU:
ČESKÁ PIRÁTSKÁ STRANA

Sněmovna nasvém jednání schválila usnesení našeho poslance Jakuba Michálka, které ukládá vládě narovnání neférových podmínek vůči malým obchodům. Ty totiž musely zůstat uzavřené sohledem naepidemiologickou situaci, zatímco velké obchody anadnárodní řetězce dál prodávaly například obuv či oblečení. To Piráti označili zanepřijatelné avyzvali vládu knápravě, což plénum potvrdilo. Náš senátor Lukáš Wagenknecht zároveň vtéto věci inicioval stížnost 63 senátorů kÚstavnímu soudu.

Sněmovna na svém jednání schválila usnesení našeho poslance Jakuba Michálka, které ukládá vládě narovnání neférových podmínek vůči malým obchodům. Ty totiž musely zůstat uzavřené s ohledem na epidemiologickou situaci, zatímco velké obchody a nadnárodní řetězce dál prodávaly například obuv či oblečení. To Piráti označili za nepřijatelné a vyzvali vládu k nápravě, což plénum potvrdilo. Náš senátor Lukáš Wagenknecht zároveň v této věci inicioval stížnost 63 senátorů k Ústavnímu soudu.


„Za Piráty nám přišlo nehorázné, jakým způsobem vláda zvýhodnila velké obchody a supermarkety na úkor malých krámků a obchodníků. U maloobchodů přitom nikdy nebylo doloženo, že jsou významným epidemiologickým rizikem, vláda tak neměla k tomuto kroku žádný důvod. Proto jsme za Piráty navrhli usnesení, které by do 23. listopadu zajistilo ukončení této diskriminace a umožnilo provoz maloobchodních prodejen za dodržování stejných hygienických opatření. Teď je na vládě, aby se podle něj zařídila,” uvedl předseda Pirátů Ivan Bartoš s tím, že se tím předejde i velké koncentraci osob v supermarketech, která je skutečným rizikem z hlediska šíření nákazy.


Další zdroje: