Evropská komise navrhuje prohledávání komunikace a fotografií k plošnému sledování lidí. Pro Piráty je návrh na plošné prolomení ústavního práva na soukromí nepřijatelný. Digitální gramotnost, možnost zapnout bezpečnostní pojistky jako jsou filtry a nahlašování nevhodného obsahu a silnější kapacity policie jsou pro Piráty skutečným řešením.

„Nelze dělat ze všech lidí sprosté podezřelé, protože si v rodinném chatu posílají fotky dětí z dovolené. V prolomení soukromí a v dalším šíření soukromých fotek a videí se skrývá obrovské riziko zneužití. Soukromé fotky našich dětí se dostanou k očím třetích osob. To je prakticky konec ústavního práva na soukromí. Právní experti nás upozornili na to, že plošné prolomení soukromí by bylo v rozporu s garancí základních práv. Proto budeme chtít k návrhu vydat tzv. žlutou kartu, aby komise od plošného prolomení soukromí ustoupila,“ uvedl Jakub Michálek, předseda poslaneckého klubu Pirátů.

Tisková zpráva: Piráti nesouhlasí s prolomením soukromí, které umožní úředníkům slídit v intimních fotkách. Děti ochrání lepší digitální gramotnost, bezpečnostní pojistky a větší kapacity vyšetřovatelů