„Pracovitost, otevřenost, upřímnost, rozhodování na základě dat a odvaha věnovat se i komplikovaným nebo dříve odsouvaným tématům, tak bych popsala krajskou pirátskou politiku. Díky týmové spolupráci se nám daří posouvat řadu zásadních témat a za mě je to dobrý základ, jak uspět i v nadcházejících volbách. Proto bych chtěla poděkovat vysočinským Pirátkám a Pirátům za vloženou důvěru a už se těším na další společnou volební plavbu,“ dodává ke svému zvolení Hana Hajnová, současná náměstkyně hejtmana Kraje Vysočina.

K jejímu zvolení došlo během zasedání zastupitelstva Kraje Vysočina, které probíhá od dnešního rána. Hajnová uvádí, že je připravena vést Piráty k dalším úspěchům a pokračovat v práci, kterou s týmem začala před čtyřmi lety.

Hana Hajnová je aktivní v oblasti rozvoje inovačního potenciálu kraje, energetiky, dotační politiky a sociálního podnikání. Mezi její nedávné úspěchy patří příprava projektu Smart Akcelerátor, který se rozběhne od ledna 2024, a iniciativa Vodíkové Vysočiny. Hajnová se také věnuje zjednodušování dotační politiky a digitalizaci kraje. Spolupracuje i na projektu sousedských dětských skupin a od ledna 2022 je 2. místopředsedkyní České pirátské strany.

Další čelní kandidáti by měli být postupně zvoleni do konce roku, stejně jako programové priority. Piráti z Vysočiny budou chtít stavět především na své dosavadní práci a dotáhnout tak rozdělanou agendu, které se na krajské úrovni poslední 4 roky věnovali.