Piráti spustili na serveru Hithit crowdfundingový projekt, který měl za cíl získat finanční podporu na provoz solární lodi. Ta bude na Vltavě a Labi představovat Piráty a jejich hodnoty. Cílová částka se vybrala během necelých dvou dnů. Výsledek předčil všechna naše očekávání a veškerým podporovatelům děkujeme.

„Ve středu po poledni jsme fundraising spustili a nestačili jsme se divit, jak rychle sbíráme podporu. S tímhle nepočítali ani ti optimističtější z nás,“ uvedl nadšeně Ivan Bartoš, předseda Pirátské strany. Ten bude nejdůležitějším účastníkem Pirátské plavby, která je díky solárnímu pohonu šetrná k životnímu prostředí a technologicky patří ke špičce lodní dopravy. Během dnešního dopoledne se částka vyšplhala nad cílovou hodnotu a každou hodinou roste. To je pro nás nesmírně potěšující a zavazující zároveň.

Plavba Pirátské lodi je součástí kampaně k volbám do Poslanecké sněmovny. Odstartuje v půli srpna a postupně budeme navštěvovat města na dolních tocích Vltavy a Labe. Budeme představovat Pirátský program a kandidáty a zároveň pořádat doprovodné akce jako přednášky, akce pro děti nebo koncerty.

„Máme obrovskou radost a vzhledem k masivní podpoře projektu, který má vyhrazeno na sběr peněz ještě 43 dní, nyní plánujeme rozšíření plavby. Zvažujeme například pokračování plavby i na Moravě,“ dodal Bartoš. Stav Pirátského fundraisingu můžete sledovat zde, kde můžete i sami přispět: https://www.hithit.com/cs/project/3805/piratska-plavba-do-snemovny

Děkujeme za podporu! Tohle léto bude na Pirátské vlně. Pusťte nás na ně!

<h3>Odkazy:</h3> <h3>Kontakt:</h3>
  • Mikuláš Ferjenčík – vedoucí mediálního odboru
  • email: mikulas.ferjencik@pirati.cz
  • telefon: 737 943 770