„Mám velkou radost, že se předvídatelné navyšování minimální mzdy dle růstu spotřebitelských cen podařilo dotáhnout do konce. Za Piráty jsme se o to snažili již v minulém volebním období, ale tehdejší vláda to odmítla. Růst minimální mzdy dle inflace přitom pomůže všem a pokud se máme vymanit z prokletí montovny, musíme držet krok s Evropou, jiná cesta není,“ uvedla Olga Richterová s tím, že schválenou valorizací minimální mzdy plní Piráti část ze svého ekonomického plánu Republika v pohybu, který obsahuje i další navazující opatření pro oživení české ekonomiky.

„Naše země a občané si zaslouží, abychom se tu měli co nejlépe a aby naše země prosperovala. Proto je potřeba dělat nutné reformy a měnit ekonomický model Česka. Jsou to větší kroky, jako je třeba nyní valorizace minimální mzdy, ale i menší úpravy, které odbourávají ekonomicky zatěžující byrokracii a na kterých pracuje ministr pro legislativu za Piráty Michal Šalomoun, jako je nyní ve schválené novele například zrušení písemného rozvrhu dovolené – nadbytečné papírování, která akorát zatěžovalo zaměstnavatele bez nějaké přidané hodnoty,“ dodala Richterová.

Dle Pirátů jsou ekonomické reformy nutné k nastartování české ekonomiky a již v polovině dubna představili konkrétních 20 cílů svého plánu Republika v pohybu. Ten obsahu řadu kroků s vizí konkurovat kvalitou a přidanou hodnotou, podpořit zdravou podnikavost, rozhýbat trh práce, ležící peníze nasměrovat do investic a vrátit optimismus do směřování státu. Další informace jsou na webu https://republikavpohybu.cz/