Praha, 26. září 2017 – Odezva voličů na vězeňský autobus inspirovala Piráty k natočení další hudební pecky. Předseda Pirátů Ivan Bartoš v předvolebním videu zpívá voličům, proč jsou Piráti ve Sněmovně potřeba.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/5f0-nQLHHM4"> </iframe>

„Beztrestně zašantročili, bezúplatně převedli, pak se ještě rozčílili, že je lidi podvedli. V ráji zdi se otvírají, ven vychází gorila, aby pravdu upravila a tu tvoji zabila. My nejsme saně, my nejsme saně, my nejsme saně, tak pusťte nás na ně,“ zpívá předseda Pirátů Bartoš s ostatními lídry a kandidáty v písni.

Bartoš při přípravě videa ocenil nasazení všech kandidátů a lídrů v kampani: „Nejvíc si na celé kampani, ale i na takových menších akcích jako bylo třeba natáčení tohoto videa, vážím práce a energie lidí – Pirátů. Je strašně moc cítit, že to jde z nás, že jsme nadšení, že celou kampaň děláme ze srdce, sami a z vlastního přesvědčení. Není za tím žádná agentura, žádný neosobní přístup, je to opravdové a stejně opravdově bojujeme o křesla ve Sněmovně“.

Video vzniklo pod taktovkou scénáristů Oty Klempíře a Jakuba Horáka, za hudebního doprovodu Piráta Mikuláše Ferjenčíka a za zpěvu Ivana a Lydie Bartošových. Piráti v něm upozorňují na velké kauzy české politické scény jako jsou OKD či Čapí hnízdo. V pirátském videu nechybí ani již ikonický vězeňský autobus navržený a zrealizovaný manažerem kampaně Štěpánem Štréblem. Zpracovatelem videa je agentura Strop media s.r.o., autorem hudby Jakub Koláček.

Piráti tímto dávají svolení ke kopírování a šíření videa.

<h3>Celý text písně:</h3>

Beztrestně zašantročili, bezúplatně převedli, pak se ještě rozčílili, že je lidi podvedli.

V ráji zdi se otvírají, ven vychází gorila, aby pravdu upravila a tu tvoji zabila.

My nejsme saně, my nejsme saně, my nejsme saně, tak pusťte nás na ně.

Všichni kradou, povídal, opakoval čtyři roky, jenom k tomu nedodal, že mezi ně patří taky.

My se za Vás porveme, my neustupujeme, nepropadne žádný hlas, my se porveme za Vás!