Pirátská strana si v otevřeném výběrovém řízení vybrala svého volebního manažera. Volební úsilí Pirátů bude organizovat Štěpán Štrébl – absolvent Cambridgeské univerzity s praxí z poradenské společnosti PricewaterhouseCoopers.

„Jdu dělat volebního manažera s tím, že cokoli pod 10 % hlasů budu považovat za neúspěch. Nikdy jsem do boje nešel s cílem být až druhý a neudělám to ani tady“, věří Pirátům Štěpán Štrébl. Uvědomuje si, že ho čeká spousta práce s překonáváním toho, jak strana na mnoho lidí i po letech v aktivní politice navenek působí.

Základní problém vidí právě ve vnímání značky. „Piráti jsou strana, která by měla být zajímavá pro většinu voličů. Chci jí pomoci prezentovat se jako seriózní subjekt, kterým je, a který stojí na rozsáhlé členské základně. Jedině tak oslovíme i lidi z hlavního proudu. Občané často Piráty vnímají jako stranu bojující za legalizaci marihuany a jako propagátory nelegálního užívání software. Sám jsem si dříve něco takového také myslel, než jsem si o Pirátech našel podrobnější informace a zjistil jsem, že skutečnost je úplně jiná. Piráti jsou plnohodnotná, liberálně smýšlející politická strana s kvalitním středovým programem. Za léta fungování vyrostla a každý měsíc jí přibývají další členové. Je plná talentovaných lidí. Proto je čas být ambiciózní. Potenciál na to máme“ uzavírá Štěpán Štrébl.

„Toto je další krok v našem úsilí dělat kampaň profesionálně a dovést Pirátskou stranu do poslanecké sněmovny. Štěpán je mladý, avšak dostatečně zkušený člověk s tahem na branku, kterého přesně teď na této manažerské pozici potřebujeme. Ukočírovat celostátní kampaň bere jako výzvu a já věřím, že to společně úspěšně zvládneme“ dodává předseda strany Ivan Bartoš.

<h3>Související odkazy</h3> <h3>Kontakt</h3>