V druhém kole voleb 2016 se o senátorská křesla s podporou Pirátské strany utkali za Prahu 10 Renata Chmelová a za Prahu 11 Ladislav Kos. Máme radost, že oba naši kandidáti uspěli. Blahopřejeme nově zvolené senátorce a senátorovi a děkujeme voličům za účast ve volbách a jejich hlasy.

Renata Chmelová kandidující v Praze 10, Dubči a Štěrboholech za Koalice Vlasta s podporou Pirátů, LES a KDU-ČSL nasbírala 57,45 %, což je 8 255 hlasů. To znamená, že pro ni hlasovalo o 2 141 lidí víc, než pro druhého Jiřího Holubáře (TOP+STAN). Renata Chmelová je zastupitelkou v Praze 10 a působí jako specialistka na zapojování veřejnosti do územního plánování v neziskové organizaci Arnika. Podle hesla „Z vaší podpory, kmotrům navzdory!“ hodlá i v senátu zastupovat řadové občany stejně jako v městské části.

Ladislav Kos kandidující v Praze 11 za Hnutí pro Prahu 11 s podporou Pirátů, Zelených, KDU-ČSL získal 55,89 %, celkem pro něj v druhém kole hlasovalo 9 639 voličů. Svou soupeřku Helenu Válkovou (ANO) přesvědčivě porazil o 2 032 hlasů. Ing. Ladislav působí jako opoziční zastupitel v Praze 11. Mandát zastupitele městské části si hodlá ponechat i jako senátor, aby se podle svých slov mohl dál intenzivně věnovat také lokálním tématům.

<h3>Související odkazy</h3> <h3>Kontakt</h3>