Rekonstrukce státu představila 29. září své průběžné hodnocení politiků, kteří se zavázali k podpoře protikorupčních zákonů z dílny této iniciativy. Ze všech 25 senátorů, kteří zatím připojili svůj podpis alespoň pod jeden z 9 prosazovaných zákonů, nejlépe plní svůj slib Libor Michálek, zvolený za Piráty, lidovce a Zelené. Těsně je následován Václavem Láskou, dalším senátorem s podporou Pirátů.

Senátor Michálek kromě podpory protikorupčních zákonů představil i vlastní návrh k obsazování dozorčích rad státních firem odborníky a předložil pozměňovací návrh k reformě financování politických stran. V současnosti připravuje pozměňovací návrh k další „rekonstrukční“ právní normě, zákonu o střetu zájmů.

„Ocenění si velmi vážím, na druhé straně ale lituji, že je zatím tak málo senátorů a senátorek, kteří aktivně prosazují protikorupční opatření. Doufám, že se to po volbách zlepší a Senát obohatí politici, kteří sami přicházejí s vlastními návrhy pozitivních legislativních změn. Situaci, kdy většinu politiků musí ke změnám „dokopávat“ občanská společnost, nepovažuji za ideální,“ říká Libor Michálek, senátor za volební obvod Praha 2.

<h3>Související odkazy</h3> <h3>Kontakt</h3>