„„Prezidentská volba je nadstranická a přímá, jako Piráti nyní žádného kandidáta oficiálně nepodporujeme. Obdobně jako v roce 2018 chceme ale ukázat, jakým způsobem o nové hlavě státu smýšlejí naši členové a členky. Tedy koho zvažují volit a kdo je jim hodnotově nejbližší,”“
─ Ivan Bartoš

„Pro Piráty je vhodným kandidátem či kandidátkou někdo, do prezidentského institutu vloží důstojnost, jakou si naše země zaslouží. Kdo bude místo rozdělování společnosti lidi spíše spojovat a ctít naši Ústavu a zákony. Člověk, který dovede respektovat i odlišné názory, naslouchat a vcítit se. Ale také být pevnou oporou a povzbuzením pro občany v náročných časech. Měla by to být férová, zodpovědná a vyspělá osobnost, která se nebude bát říkat někdy i nepříjemné pravdy, pokud mohou pomoci změnit věci k lepšímu. Nehledejme ale ideální modlu, taková neexistuje. Každý člověk má své chyby, podstatné ale je, jak se k nim dokáže postavit a poučit se,” dodal Bartoš s tím, že je klíčové, aby lidé k volbám přišli.

„Bez ohledu na to, kdo vyhraje, považuji za důležité, aby výsledek skutečně odrážel přání většiny lidí v naší zemi. Což je možné jen tehdy, pokud bude volit co nejvíce občanů. Prosím tedy všechny, aby přišli k volbám a demokraticky vyjádřili svůj názor. Každý jednotlivý hlas je podstatný a hraje svou roli. Přeji všem, aby měli u volby šťastnou ruku,” uzavřel Bartoš.