Bára Soukupová (*1988) je geoinformatička. Dětství prožila v České Třebové v Pardubickém kraji. Studovala na Přírodovědecké fakultě UK geografii a kartografii, aplikovanou geoinformatiku a učitelství geografie.

V minulosti působila jako specialistka na geografické informační systémy - několik let i na Institutu plánování a rozvoje hl. m. Prahy, kde pomáhala mimo jiné s publikací pražských otevřených dat a analýzou prostorových dat při tvorbě Metropolitního plánu, pak v Českých Radiokomunikacích a Sociologickém ústavu Akademie věd ČR. Má zkušenosti s prací ve veřejném, soukromém i neziskovém sektoru. Stojí za Mapou exekucí, projektem který ukázal fenomém exekucí v celé své šíři a spustil o tomto problému celospolečenskou diskuzi.

Bára je registrovanou příznivkyní Pirátů od roku 2013, do strany jsem vstoupila v roce 2016. Působila v Poslanecké sněmovně v rámci pirátského analytického týmu jako e-government specialistka.

Kromě map se zajímá i o územní plánování, urbanismus a veřejné prostory. Ve svém volném čase ráda cestuje a jezdí na kole. V poslední době je velmi činná aktivistka v oblasti práv trans* lidí.

Od roku 2021 je členkou republikového výboru Pirátské strany a místopředsedkyní KS Praha.

Odebírej náš
newsletter

Fake news tam nenajdeš, ale dozvíš se, co chystáme doopravdy!