František Elfmark

František Elfmark (1979) je pirátský poslanec PSP ČR za Zlínský kraj. Vystudoval obor Počítačové elektronické systémy. Dále pak pokračoval ve studiích na VOŠ elektrotechnické v Olomouci, obor Aplikace výpočetní techniky v telekomunikacích, kde získal titul DiS. Momentálně studuje kombinovanou formou Univerzitu Tomáše Bati ve Zlíně, obor Marketingové komunikace. Kromě IT prostředí ho oslovila tvorba grafiky a internetových stránek, které se začal věnovat již při škole. V roce 2001 po ukončení studia nastoupil do rodinné firmy na pozici IT technika a grafika, kde postupně nacházel nové výzvy a prohluboval své znalosti v oborech grafický design a informační technologie. Cenné zkušenosti nasbíral i v mezilidských vztazích a komunikaci s obchodními partnery firmy a s klienty. Od roku 2011 začal podnikat jako OSVČ v oboru tvorby internetových stránek a grafických prací. Ve stejném roce využil také možnosti nastoupit na hlavní pracovní poměr do propagačního oddělení uherskohradišťského Klubu kultury. Je zde zodpovědný za sazbu a tvorbu grafiky, městského zpravodaje, administraci a správu veškerých internetových stránek. V komunálních volbách v roce 2014 šel jako lídr hnutí Zdravé Hradiště do komunálních voleb. Ve volbách hnutí uspělo. Nyní pracuje jako zastupitel a uvolněný radní pro město Uherské Hradiště. Má na starost resorty životní prostředí, sociální a zdravotní služby, informatiku a komunikace. Bohužel byl donucen z hnutí kvůli nekalému a direktivnímu jednání předsedy hnutí vystoupit, tak jako většina dnes již bývalých členů, a nyní je politicky nezávislý.

Veřejně se angažuje jako zakladatel a jednatel zapsaného spolku Přátelé zpětné vazby z.s. Spolek podporuje začínající a amatérské hudební a umělecké skupiny na Slovácku. Je členem Českého svazu ochránců přírody.

Politiku se snaží dělat především lidsky, každý názor občana je pro něj důležitý. Svoji energii kromě moderních IT technologií směruje do životního prostředí. Ve volném čase se věnuje rodině, chalupaření, kutilství, čtení knih, fotografování, kreslení a hudbě.

Úkoly poslance

Dlouhodobé úkoly

Poslanecký výkaz

Výdělky dodavatelů klubu

Platy poslanců

Navrhni úpravu