Mgr. Hana Hajnová

Hana Hajnová (*18. července 1985) je předsedkyní Pirátů, MS Mikroregion Telčsko, zastupitelkou města Telče a statutární náměstkyní Kraje Vysočina. Je vdaná a má 2 děti.

V republikovém předsednictvu se chce zaměřit na snížení administrativy, zlepšení vnitřní komunikace a rozvoj lidských zdrojů, protože lidé a čas, který jsou ochotni Pirátům věnovat, je to nejcennější, co máme.

Vystudovala na Fakultě sociálních studií Masarykovy univerzity v Brně obor sociologie a evropská studia. Již při magisterském studiu začala pracovat jako projektová manažerka v Jihomoravském inovačním centru.

Ze začátku se věnovala zejména problematice strukturálních fondů – psaní a administrativa projektů, či psaní a vedení mezinárodních projektů. Spolupráce se širokou škálou firem ji motivovala k dalšímu osobnímu rozvoji, například úspěšně složila zkoušky k certifikaci projektových manažerů IPMA. Od roku 2012 začala intenzivně spolupracovat se startupy (konzultace podnikatelských záměrů, dotační poradenství, apod.) a podílet se na vytváření koučinkového schématu pro rozvoj zralých firem. Zajímá se o koncepty regionálního rozvoje zaměřené zejména na problematiku smart specialization strategies a spolupracovala jsem na tvorbě regionální inovační strategie Jihomoravského kraje.

Od roku 2013 bydlí opět trvale v Telči, kde se kromě mateřských povinností začala věnovat i místní politice. V roce 2014 jsem kandidovala poprvé za koaliční sdružení Společně pro Telč - Piráti a Zelení, které získalo 2 místa v zastupitelstvu. I když se osobně do zastupitelstva nedostala, rozhodla se v listopadu 2014 stát členkou Pirátů. V roce 2018 jsem kandidovala podruhé do telčského zastupitelstva za koalici Společně pro Telč - Piráti a Zelení a tentokrát se mi společně se 4 dalšími kolegy podařilo zastupitelský mandát získat. V povolebních vyjednáváních jsem usilovala o místo v radě města, ale bohužel jsme s kolegy skončili nakonec v opozici. I tak se ale snažíme prosazovat body z volebního programu, zejména větší transparentnost radnice a zlepšení komunikace s občany.

V srpnu 2018 jsem byla zvolena vedoucí Mediálního odboru KS Vysočina, pravidelně organizuji úklidové akce v rámci Ukliďme Česko v Telči a pádluji i kapitánuji na dračích lodích v Telči. Mým velkým koníčkem je kroket (už několik let jsem předsedkyní telčského kroketového klubu se kterým se nám podařilo v Telči vybudovat jediné profesionální kroketové kurty v ČR), tancování, snowboarding a knihy.

Navrhni úpravu