Klára Kocmanová

Členka Výboru pro sociální politiku, Výboru pro životní prostředí a Komise pro kontrolu použití odposlechu

Klára Kocmanová je poslankyní zvolenou na kandidátce Středočeského kraje. Vede místní buňku Pirátů v Kutné Hoře a je členkou komisí rady města pro sociální politiku a pro životní prostředí. Vedle toho se ve své práci věnuje i změně legislativy v oblasti domácího násilí, ochraně osobních údajů, právy žen a lidskými právy obecně.

V listopadu 2021 předala otevřený dopis polské ambasádě, ve kterém poukázala na tragické důsledky tvrdé protiinterrupční legislativy v Polsku, v jejímž důsledku lékaři váhají pomoci ženám, které mají v těhotenství zdravotní obtíže.

Upozorňuje na rizika spojená s půjčkami. V přístupu k řešení exekuční problematiky navazuje na úsilí Pirátů o zavedení principu "1 dlužník = 1 exekutor v místě bydliště".

Články

3. května 2023 Prevence násilí Redefinice znásilnění Ochrana dětí Piráti Klára Kocmanová

Klára Kocmanová bojuje za redefinici znásilnění a lepší ochranu obětí. Převzala petici, kterou podepsalo 16,5 tisíce lidí

Pirátská poslankyně Klára Kocmanová dnes jako členka Podvýboru pro problematiku domácího a sexuálního násilí společně s poslankyní Taťánou Malou převzala petici za nápravu definice znásilnění, kterou podepsalo bezmála 16,5 tisíce lidí. Předali ji zástupci Amnesty International ČR a Konsent, z. s. Následně se Klára Kocmanová zúčastnila navazujícího happeningu k této problematice. Piráti úpravu prosazují už od minulého volebního období a jejich cílem je připravit takovou variantu, která ochrání co nejvíce obětí a bude aplikovatelná i na případy, které současná definice nepokrývá.

Číst dále

Poslanecká sněmovna

Ivan Bartoš

Ivan Bartoš

Poslanec PSP ČR za Ústecký kraj
Olga Richterová

Olga Richterová

Místopředsedkyně Poslanecké sněmovny
Jakub Michálek

Jakub Michálek

Předseda poslaneckého klubu Pirátů, místopředseda Ústavně-právního výboru
Odebírej náš newsletter
Fake news tam nenajdeš, ale dozvíš se, co chystáme doopravdy!