Klára Kocmanová

Klára Kocmanová (* 5. listopadu 1992) pochází z Kutné Hory, kde odmaturovala na Církevním Gymnáziu. Je poslankyní PSP ČR, do níž byla zvolena na kandidátce Středočeského kraje, z pozice jedničky společné kandidátky Pirátů a STAN. Dlouhodobě se věnuje sociálním tématům a životnímu prostředí.

Chce se zaměřit na dostupné bydlení, na zavedení zákona o podpoře v bydlení a na transformaci velkokapacitních ústavů na menší, komunitní centra a bude prosazovat změnu legislativy v oblasti domácího násilí a znásilnění. Také se chce zasadit o ochranu osobních údajů, zejména na internetu. Podpoří legislativu, která občany ochrání před plošným sběrem a zneužíváním jejich osobních biometrických údajů a dat.

Dříve pracovala na Krajském úřadě Středočeského kraje, poté jako provozní čokoládovny v centru Prahy a jako koordinátorka středočeských Pirátů. Podílela se na úspěchu ve volbách první pirátské senátorky Adély Šípové a odešla s ní pracovat do Senátu Parlamentu České republiky.

V Kutné Hoře vede místní buňku Pirátů a je členkou komisí rady města pro sociální politiku a pro životní prostředí. Zároveň jsem místopředsedkyní krajského sdružení Pirátů ve Středočeském kraji.

Ráda čteu, vařím, hraji na baskytaru, fotografuji, běhám a jezdím na koni.

Navrhni úpravu