Markéta Gregorová

Europoslankyně

Markéta Gregorová je českou poslankyní v Evropském parlamentu. Je členkou výboru pro Mezinárodní obchod (INTA), členkou a koordinátorkou ve Speciálním výboru pro zahraniční vměšování do všech demokratických procesů, včetně dezinformací (INGE) a členkou a kordinátorkou podvýboru pro Bezpečnost a obranu (SEDE). Působí také ve výborech pro Zahraniční věci (AFET) a Ústavní záležitosti (AFCO).

Je také místopředsedkyní Delegace v Parlamentním shromáždění Euronest (DEPA) a členkou v Delegaci v Parlamentním výboru pro partnerství EU-Arménie, EU-Ázerbájdžán a EU-Gruzie (DSCA).


V roce 2018 se stala zastupitelkou města Brna, v následujícím roce po svém zvolení do Evropského parlamentu na svou funkci městské zastupitelky rezignovala. V roce 2018 a 2019 byla předsedkyní Evropské pirátské strany a 4 roky působila v Pirátské straně jako vedoucí zahraničního odboru. Vystudovala Mezinárodní vztahy a Evropská studia na Masarykově univerzitě v Brně a v soukromém sektoru pracovala v oblastech e-commerce či webových a smart aplikací.

Evropský parlament

Marcel Kolaja

Marcel Kolaja

Kvestor Evropského parlamentu
Mikuláš Peksa

Mikuláš Peksa

Europoslanec
Odebírej náš newsletter
Fake news tam nenajdeš, ale dozvíš se, co chystáme doopravdy!