Markéta Gregorová je českou poslankyní v Evropském parlamentu. Je členkou výboru pro Mezinárodní obchod (INTA) a členkou a koordinátorkou podvýboru pro Bezpečnost a obranu (SEDE). Působí také ve výborech pro Zahraniční věci (AFET) a Ústavní záležitosti (AFCO). V letech 2019-2023 byla v době jeho existence koordinátorkou Speciálního výboru pro zahraniční vměšování do všech demokratických procesů, včetně dezinformací (INGE).

Je také místopředsedkyní Delegace v Parlamentním shromáždění Euronest (DEPA) a členkou v Delegaci v Parlamentním výboru pro partnerství EU-Arménie, EU-Ázerbájdžán a EU-Gruzie (DSCA). Je i místopředsedkyní skupiny přátel Ujgurů.

V Evropském parlamentu se věnuje omezení vývozu zbraní, dezinformacím, kyberbezpečnosti i dalším moderním technologiím v oblastu bezpečnosti, ale i lidskými právy pod útlakem autoritářů.

V roce 2018 se stala zastupitelkou města Brna, v následujícím roce po svém zvolení do Evropského parlamentu na svou funkci městské zastupitelky rezignovala. V roce 2018 a 2019 byla předsedkyní Evropské pirátské strany a 4 roky působila v Pirátské straně jako vedoucí zahraničního odboru. Vystudovala Mezinárodní vztahy a Evropská studia na Masarykově univerzitě v Brně, magisterský titul získala v oborech Veřejná správa a Bezpečnostní studia. V soukromém sektoru pracovala v oblastech e-commerce, marketingu a PR či testování webových a smart aplikací.

Odebírej náš
newsletter

Fake news tam nenajdeš, ale dozvíš se, co chystáme doopravdy!