Bc. Michal Gill

Michal Gill (* 30. dubna 1987) je narozen a žije v Karviné. Je členem Pirátské strany, konkrétně koordinátorem dobrovolníků pro Moravskoslezský a Olomoucký kraj. Před profesionální prací pro stranu (1.2. 2017) byl místopředsedou krajského sdružení Moravskoslezského kraje a členem Republikového výboru strany. Nadále zůstává místopředsedou místního sdružení Karvinsko; od března 2015 do července 2016 byl také garantem programového bodu Rovnoprávnost. Aktuálně jej živí zčásti práce pro Piráty a zčásti překladatelská činnost.

Vystudoval Střední průmyslovou školu stavební v Havířově v oboru Pozemní stavitelství a dále Historii na Filozofické Fakultě Ostravské univerzity, kde získal bakalářský titul.

Vedle práce působil mezi lety 2011 a 2017 také jako řídící mistorvských soutěží Moravskoslezského krajského volejbalového svazu, je aktivním rozhodčím Českého volejbalového svazu a také statistikem juniorské extraligy a první ligy mužů v ŠSK Beskydy (dříve i v SKV Havířov, VK Ostrava či juniorské reprezentaci ČR nebo na mezinárodních akcích, jmenovitě [[http://worldleague.2017.fivb.com/en|Světové lize]]); několik let také působil jako trenér mládeže ve [[http://vkostrava.eu/|VK Ostrava]]. Vedle práce působil mezi lety 2011 a 2017 také jako řídící mistorvských soutěží Moravskoslezského krajského volejbalového svazu, je aktivním rozhodčím Českého volejbalového svazu a také statistikem juniorské extraligy a první ligy mužů v ŠSK Beskydy (dříve i v SKV Havířov, VK Ostrava či juniorské reprezentaci ČR nebo na mezinárodních akcích, jmenovitě Světové lize); několik let také působil jako trenér mládeže ve VK Ostrava.

Po jazykové stránce výborně ovládá angličtinu a slušně němčinu a polštinu; “špatně” pak i několik dalších jazyků, např. italštinu či francouzštinu. Amatérsky se zabývá i tvorbou webových stránek a psaním článků, většinou ze sportovního prostředí.

V minulosti působil v soukromé sféře, naposledy jako specialista pro zahraniční (především arabskou) klientelu v karvinských Lázních Darkov nebo jako administrativní pracovník v několika zahraničních firmách, například v karvinské pobočce švédské Mölnlycke Health Care Klinipro, s. r. o. nebo jako asistent manažera v korejské Sungwoo Hitech s. r. o. v Ostravě.

Politicky se zatím s prokazatelnými výsledky angažuje především na lokální úrovni při prosazování pirátských myšlenek na jednáních zastupitelstva města Karviná (zveřejňování informací o projednávaných bodech, po roce revokované přeložení jednání zastupitelstva na přijatelnou hodinu), alespoň natolik, nakolik je to řadovým občanům umožněno, což bohužel není dost. Do tohoto tělesa byl proto na podzim 2014 kandidátem za Piráty, ti zde ale bohužel získali pouze těsně nedostačujících 4,8% hlasů. Pro volby do Poslanecké sněmovny 2017 je volebním manažerem strany v Moravskoslezském kraji.

Mezi jeho koníčky patří kultura, aktivní (volejbal, badminton, plavání) i pasivní sport, cestování, fotografování a výjimečně i kytara.

Navrhni úpravu