JUDr. MgA. Michal Šalomoun, Ph.D.

Michal Šalomoun se narodil v Třebíči, kde vystudoval gymnázium. Po jeho skončení začal studovat na JAMU nejdříve obor činoherní režie pak obor rozhlasová a televizní dramaturgie a scénáristika. Paralelně se studem na JAMU studoval Právnickou fakultu Masarykovy Univerzity v Brně.

Po studiích začal pracovat na Krajském úřadu Kraje Vysočina jako právník sekretariátu ředitelky. Po dvou letech odešel do advokacie, kde působil nejdříve jako advokátní koncipient a následně jako samostatný advokát. Příležitostně spolupracuje s Právnickou fakultou MU v Brně jako externí vyučující v oblasti práva duševního vlastnictví. V oblasti duševního vlastnictví mu vyšlo několik monografií jako Ochrana názvů, postav a příběhů uměleckých děl, Právní aspekty humoru, naposled spoluautor rozsáhlého komentáře k autorskému zákonu.

Spolupracuje několik let s Českou pirátskou stranou. V roce 2017 neúspěšně za Piráty kandidoval do PSP, v roce 2018 do Senátu, 2019 do EP. V roce 2021 se stal ministrem pro legislativu a předsedou Legislativní rady vlády.

Je vášnivým houbařem a chovatelem včel.

Navrhni úpravu