Piráti pořádají otevřené výběrové řízení na nominanta do RRTV

13. 07. 2018
Piráti pořádají otevřené výběrové řízení na nominanta do RRTV
Piráti pořádají otevřené výběrové řízení na nominanta do RRTV

Praha, 13. července 2018 – Poslanecký klub Pirátské strany nabízí zájemcům možnost přihlásit se do výběrového řízení na pozici nominanta do Rady pro rozhlasové a televizní vysílání. Rada bude volena pravděpodobně tajnou volbou v Poslanecké sněmovně PČR. Protože obsahová nezávislost rozhlasového i televizního vysílání je pro Piráty zásadní, hodlají vybrat vhodného a kvalitního kandidáta. Přihlášky mohou zájemci zasílat až do konce srpna.

Poslanec Tomáš Martínek, který je členem Volebního výboru, který se obsazováním mediálních rad zabývá, k výběrovému řízení uvádí:

„Předem upozorňujeme, že tajná volba nezaručuje, že nominant dané politické strany bude zvolen i přesto, že dle poměrného zastoupení by Česká pirátská strana měla mít nárok na prosazení svého nominanta. V případě Rady ČTK sice hlasující koalice ANO a SPD dala navzdory prohlášením přednost svým spřízněným osobám často bez dostatečných kompetencí nebo s problémovou minulostí, ale jak je vidět, spojenectví vládního ANO a dalších stran jsou nestálá. Respektovaný kandidát proto může mít vysokou šanci na zvolení. V hodnocení uchazečů tak bude hrát největší roli odbornost a zkušenosti.”

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání je ústřední orgán státní správy, který vykonává státní správu v oblasti rozhlasového a televizního vysílání, dohlíží na zachování a rozvoj plurality programové nabídky a informací v oblasti vysílání a převzatého vysílání, dbá na obsahovou nezávislost vysílání a převzatého vysílání a dohlíží na dodržování právních předpisů v oblasti vysílání. Její činnost je upravena zákonem č. 231/2001 Sb. V posledním roce se RRTV zabývala například vyvážeností hostů zvaných do pořadů na TV Barrandov nebo objektivitou reportáží o společnosti Agrofert vysílaných Českým rozhlasem.

Podrobné informace o aktuálním výběrovém řízení Pirátů naleznete ZDE.

Sdílení je aktem lásky
Kam dále?
Navrhni úpravu