Piráti vybrali 50 tisíc na pomoc sociálně znevýhodněným dětem

21. 06. 2018
Tagy
Piráti vybrali 50 tisíc na pomoc sociálně znevýhodněným dětem
Piráti vybrali 50 tisíc na pomoc sociálně znevýhodněným dětem

Praha, 21. června 2018 – Pirátům se během týdenní veřejné kampaně Knížka na prázdniny podařilo vybrat 50 tisíc korun, které v plné výši věnovali vzdělávací organizaci Vějíř Kladno. Zakladatelům organizace manželům Čížkovým předal včera v Kladně pirátský předseda Ivan Bartoš symbolický šek. Čížkovi dětem z Vějíře za vybranou částku knížky do léta nakoupí.

„Všichni, kdo se zapojili, ukázali, jak velký smysl má pomoci tam, kde je třeba a já jim za to moc děkuji. Nepřispívali pouze Piráti, ale také lidé mimo naší stranu a toho si skutečně vážím a mám z toho velkou radost,” říká Bartoš a dodává: „Věřím, že už nástup do první třídy základní školy zásadně ovlivňuje celou naší cestu vzděláním a tedy i budoucnost člověka. A ne každé dítě má pro ten vstup do školy ideální podmínky a nezbytnou přípravu. Právě na to jsme během naší kampaně chtěli upozornit. Naštěstí jsou tu ale organizace jako je Vějíř, který takovým dětem pomáhá. A já jsem rád, že jsme je mohli alespoň takto podpořit.“

S kladenským Vějířem, který připravuje děti ze sociálně znevýhodněného prostředí na řádnou školní docházku, plánují Piráti koncem léta další projekty, které by měly pomoci zlepšit docházku dětí zapsaných do Vějíře.

Sdílení je aktem lásky
Kam dále?
Navrhni úpravu