Listopad

10. listopadu 2022

Jakub Michálek se obrátil na prezidenta s žádostí o milost pro manžele odsouzené za ceremonie s halucinogenním nápojem

Praha, 10. listopadu 2022 – Předseda poslaneckého klubu Pirátů Jakub Michálek v úterý odeslal dopis prezidentu republiky Miloši Zemanovi s žádostí o prominutí nebo snížení trestu pro manžele Kordysovy. Polský pár dostal minulý měsíc trest 8 let vězení za to, že na šamanských ceremoniích nabízel psychedelický nápoj ayahuasca. Michálek poukazuje i na to, že za celou dobu provozování činnosti nepřišel nikdo k újmě a uložený trest vůbec neodpovídá společenskému nebezpečí.

Říjen

25. října 2022

Piráti rozkryli účelové čachry s počty voličů, soud nařídil kvůli „mrtvým duším“ opakovat hlasování. Žádoucí je i úprava zákona

Praha, 25. října 2022 – Krajský soud v Ostravě dnes rozhodl o opakování voleb v obci Hrčava na základě závažných důkazů, které shromáždil analytický tým Pirátů ve spolupráci s místním sdružením SNK Hyrčovjané. Vyskytly se zde před volbami případy účelového nahlašování osob s exekucemi do rozpadlé nemovitosti v lese. Piráti získali rovněž klíčovou nahrávku dokládající tuto nezákonnou činnost a podali v této věci trestní oznámení. Ačkoliv nálezy Ústavního soudu jasně uvádějí, že nelze připustit hlasování účelově nahlášených osob, praxe bohužel pokulhává. Proto Piráti otevírají diskusi o legislativním řešení tohoto závažného problému.