Lány, 2. listopadu – Předseda strany Ivan Bartoš se dnes společně s místopředsedou Pirátů Jakubem Michálkem poprvé setkali s prezidentem Milošem Zemanem v Lánech. Předali mu elektronickou čtečku knih s e-bookem s názvem Všichni nekradou. Ve čtečce prezident obdržel i program Pirátské strany společně s návrhem na zavedení přímé volby starostů, na které se Piráti až na detaily s prezidentem Zemanem shodují.

„Do Lán jsem jel s jasnou vizí, a to představit prezidentovi osmiletou existenci a program České pirátské strany. Hovořili jsme také o kauzách, kterým se Piráti dlouhodobě věnují, jako je Opencard a OKD. Řešili jsme též náš návrh na zřízení vyšetřovací komise k OKD, tuto myšlenku pan prezident podpořil. Řešili jsme i otázky daňové optimalizace a celkově korupce a majetkových přiznání. Tématem byl i stav české justice a délka trvání trestního stíhání,“ zhodnotil setkání předseda strany Ivan Bartoš.

K setkání dodal místopředseda Jakub Michálek: „Řešili jsme i potenciál práce Pirátů z opozice. Pan prezident byl překvapen, že díky opoziční práci Pirátů na pražském magistrátu se Pirátům podařilo zvýšit volební výsledek z 5 % v Praze po třech letech na 17,5 %. Je tedy vidět, že i z opozice lze konstruktivně pracovat bez politických trafik“.

<h3>Odkazy</h3>