„Hnutí ANO opět udělalo všechno pro to, aby se nepodařilo náš protikorupční návrh doprojednat. Nikoho to bohužel už nepřekvapuje, ostatně ANO dlouhodobě působí spíš jako profikorupční hnutí než cokoliv jiného. Alena Schillerová si vyžádala přestávku až do konce dnešního jednacího dne, jehož valnou část zabrala nesmyslná obstrukční vystoupení politiků ANO. Celkem to už dělá 35 hodin zbytečných obstrukcí a blábolení mimo téma.“
─ autor pozměňovacího návrhu Jakub Michálek

„Piráti budou i nadále usilovat o narovnání prostředí v naší zemi a stopku na prorůstání politiky, velkých mediálních domů a obchodních koncernů. Zákaz střetu zájmu bude konečně reálně vymahatelný a zkorumpovaní politici ho nebudou moci obcházet ani přes svěřenské fondy. Zákaz bude totiž platit pro všechny vrcholné politiky a političky vedené jako tzv. skutečné majitele. Členové vlády si už také nebudou moct přihrávat zakázky či dotace do vlastních firem,” dodal Michálek.

„Navrhneme, aby se už tento zákon doprojednal v červnu a bylo stanoveno pevné datum, kdy Sněmovna rozhodne hlasováním. Není možné, aby menšina takto dlouho zdržovala jednání. Vždyť se o tom bavíme už tři roky a oni udělají cokoliv, protože jsou na Babišovi jako majiteli Agrofertu a Mafry úplně závislí. Ti, kdo zadávají dotace, je prostě nemají brát a politici nemají vlastnit média, to je špatně a do prázdnin to bude vyřešené," uvedl Michálek.