Stovky voličských průkazů denně vyřizují v těchto dnech Piráti na svých stanovištích u vysokých škol v Praze, Brně, Plzni a Olomouci. Za celý týden, kdy se akce koná, bylo Piráty v celé zemi přijato téměř tisíc žádostí o vyřízení průkazu. Do akce se včera v Praze zapojil i předseda Pirátů Ivan Bartoš, který rozdával formuláře k vyplnění. Piráti vystavují průkazy zdarma, každý volič může přijít, vyplnit formulář, na místě mu notář ověří podpis a dále se o vystavení průkazu již postarají Piráti - vyřízený volební průkaz už voliči přijde poštou na místo určení.

„Všichni si pořád stěžují na nízkou volební účast, jenže nikdo nekoná, jen mluví. Piráti se rozhodli činit. Je vidět, že onen limit trvalého bydliště je pro řadu lidí opravdu překážkou k tomu, jít volit. Zároveň mě těší zájem mladých lidí, kteří přichází pro průkazy primárně, politická situace v zemi jim není lhostejná a pro řadu z nich jsou Piráti jedinou volbou,“ říká předseda Pirátů Ivan Bartoš.

Zájem o průkazy, které Piráti vyřizují na svých stanovištích u vysokých škol, mají nejen vysokoškoláci, přichází i obyvatelé velkých měst, kteří například v Praze žijí a pracují, ale nemají ve městě trvalé bydliště. Možnost nechat si vystavit Piráty bezplatně voličský průkaz končí dnes, 6. října 2017.

<h2>Odkazy</h2>

*Vyřiďte si voličský průkaz u Pirátů a přijďte k volbám!