„Děkuji všem Pirátkám a Pirátům, kteří se rozhodli podpořit mou kandidaturu a zvolili mě na další dva roky - řečeno pirátskou hantýrkou - kapitánem té naší společné plavby. Moc si toho vážím. Stejně tak děkuji Markétě Gregorové za dobrý souboj a vůbec všem členům a členkám, kteří se do hlasování zapojili a vyjádřili svůj názor,“ uvedl po zvolení Ivan Bartoš s tím, že na další období má ve zkratce tři priority. První z nich jde směrem k voličům, protože právě kvůli nim tu Piráti jsou a vznikli.

„Dobře si uvědomujeme, že poslední léta byla pro občany náročná. Proto jsem rád, že jsou výhledy do nového roku ekonomicky poměrně optimistické a my uděláme vše pro to, aby se naplnily. Stejně tak budeme pokračovat ve zlepšování léta opomíjených problémů, které občany trápí. Ať už se to týká například dotažení důležité reformy dostupnosti bydlení, projektů v digitalizaci, posílení podpory mladých lidí a rodin, protikorupčních opatření nebo prosekání byrokracie,“ popsal Bartoš.

S tím se podle jeho slov pojí i jeho druhá priorita, aby Piráti dobře obstáli v nadcházejících volbách. „Máme všechny předpoklady k úspěchu. Na všech úrovních přinášíme občanům reálné výsledky, máme množství kompetentních pracovitých lidí, kvalitní týmy expertů a expertek, zkušenosti napříč všemi patry politiky, k tomu čistý štít a jsme jedinou autenticky liberální proevropskou stranou v Parlamentu. Jde jen o to tenhle potenciál co nejvíc naplnit,“ nastínil Ivan Bartoš.

„Dovnitř strany pak cílím na posílení vnitřního fungování i utváření tvůrčího a motivujícího prostředí. A také odstraňování bariér, aby se u nás mohli rovnocenně zapojovat všichni v různých životních situacích – i když nemají kvůli povinnostem či rodině třeba tolik prostoru věnovat se online diskuzím či reagovat tak rychle,“ doplnil Bartoš.

Výsledky voleb okomentovala také Bartošova protikandidátka Markéta Gregorová: „Blahopřeju Ivanovi k obhajobě předsednického postu a děkuju mu za férovou bitvu. Moc pro mě znamená podpora, kterou moje kandidatura dostala. Všem Pirátům i Pirátkám, kteří mi dali svůj hlas, i těm, kdo hlasovali pro Ivana, bych chtěla ze srdce poděkovat za to, jak jsme společně zase jednou udělali před zraky české veřejnosti reklamu na moderní vnitrostranickou demokracii.” Dodala, že se stejnou energií se kterou kandidovala na předsedkyni, bude pokračovat i v další práci pro Českou pirátskou stranu na jakékoli další pozici.

„Já osobně si bez Pirátů svoje působení v politice vůbec nedovedu představit. Věřím, že jako hlavní ekonomicky i politicky liberální strana na české mapě budeme dál ukazovat svůj smysl pro transparentnost a poctivou práci a že takto společně dosáhneme dalších milníků. Česká republika se bez Pirátů neobejde a my ji nezklameme," popsala Gregorová.

Piráti si dnes zvolí také čtyři nové místopředsedy či místopředsedkyně. Finální výsledky celého složení Republikového předsednictva budou známé ve večerních hodinách.