Praha, 10. července 2018 – Předčasný začátek sněmovních prázdnin si dnes večer odhlasovali poslanci ANO, ODS, ČSSD, TOP 09 a STAN. 16. schůze měla pokračovat zítra po hlasování o důvěře vládě a pak až do konce týdne. Poslanci si však dnes schválili, že ve čtvrtek a pátek již do práce nemusí, všech 22 Pirátů bylo proti.

„Na programu jednání bylo několik zásadních bodů. Nejkřiklavějším problémem je, že Sněmovna nestihne přijmout zastropování platů politiků. Poslanci tak mohou očekávat zvýšení platů až o 20 %. Na pořadu aktuální schůze bylo také druhé čtení k zákonu o GDPR. Transpozice tohoto nařízení do národní legislativy je už dnes výrazně zpožděná a Piráti na věc dlouhodobě upozorňují. Sněmovna svým dnešním rozhodnutím tento tristní stav ještě prodlouží. Zásadní je i návrh, který zavádí efektivnější fungování volebních komisí a má zabránit chybám při sčítání hlasů. Vzhledem k blížícím se komunálním a senátním volbám se jedná o aktuální návrh, který mohl již na podzim platit,”

komentoval šéf poslaneckého klubu Pirátů Jakub Michálek.

„Sněmovna v závěru dnešního jednání opět ukázala, jaký je opravdu zájem parlamentních stran. Pokud se jedná o výši platů nebo o prodloužení volna, jsou poslanci napříč Sněmovnou na jedné lodi. Premiér se rád ohání tím, že chce „makať“, dnešní závěr schůze nás o tom opět nepřesvědčil,”

dodal k výsledeku hlasování předseda strany Ivan Bartoš.

Výsledky hlasování naleznete zde.