Praha, 19. dubna 2018 - Předseda Pirátů Ivan Bartoš bude dnes odpoledne opět interpelovat premiéra v demisi kvůli obsazení postu ředitele Generální inspekce bezpečnostních sborů. „Poté, co jste svým tlakem donutili Michala Murína k rezignaci na funkci ředitele GIBS, dovolte mi zeptat se na několik otázek, které by jistě zajímaly nejen mě, ale i občany. Veřejnost proti celé řadě vašich silových kroků protestuje v různých městech České republiky. Odpověď na první otázku nám všem navíc dlužíte již z mé předchozí interpelace,” zahájí svou řeč Bartoš.

Zajímat ho budou odpovědi na tyto otázky:

  1. Vybral již premiér v demisi kandidáta na nového ředitele GIBS a kdo jím je?

  2. Hodlá inženýr Babiš na zmíněnou pozici vypsat transparentní výběrové řízení? Kdy jej vypíše a kdo se jej bude moci zúčastnit?

  3. Pokud by snad premiér nechtěl ředitele GIBS vybírat transparentně, tedy v otevřeném výběrovém řízení, jakým způsobem občanům České republiky zaručí, že bude toto řízení pod veřejnou kontrolou?

„Pro Piráty je nepřijatelné, aby si hnutí ANO uzurpovalo moc nad státem,” dodává Bartoš.

Zpět na seznam aktualit