Praha, 12. října 2021 – Předsedové koaličních stran Pirátů a Starostů Ivan Bartoš a Vít Rakušan po společném jednání o programových prioritách ohlásili, že se ve středu 13. října setkají se zástupci koalice SPOLU. S tou budou jednat o programových prioritách a řešení současné ekonomické situace státu, nastaví také další směřování a průběh vyjednávání směrem ke vzniku nové demokratické vlády v zemi.

„Řešíme primárně programové priority a vize, se kterými zítra jako koalice půjdeme na jednání se SPOLU. Samozřejmě probíráme i budoucí podobu vlády, kde dle koaliční smlouvy půjdeme cestou rovného rozdělení nároků na vládní posty v rámci naší koalice. Debaty o konkrétním obsazení resortů zatím neproběhly,“ sdělil na tiskové konferenci předseda Pirátů Ivan Bartoš.

„Čísla o počtu ministerstev budou teprve předmětem jednání. Očekáváme nabídku od vítězné koalice. Kromě programových bodů jsme s Piráty probrali i možnosti setkávání programových týmů, a také jsme se věnovali náležitostem ustavující schůze Sněmovny. Doufáme, že i pan prezident, až se vrátí zpět do procesu, bude plně respektovat existenci demokratické většiny, která nabízí rychlé sestavení vlády v zájmu a prospěchu občanů. Musíme začít pracovat na řešení státního rozpočtu, postcovidovou obnovu či přípravu předsednictví v Radě EU,“ dodal předseda Starostů Vít Rakušan.